طرح های فوری و کوتاه مدت برای رفع مشکل تامین آب مناطق بحرانی کشور طراحی شده است

طرح های فوری و کوتاه مدت برای رفع مشکل تامین آب مناطق بحرانی کشور طراحی شده است
بازدید 540 زمان 2017/01/28 کد خبر 4048

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، «ستار محمودی»درباره مهلت ۲ هفته ای « اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، «ستار محمودی»درباره مهلت ۲ هفته ای « اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری به وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه برای ارایه راهکارهای حل مشکل تامین آب شرب استان های بحرانی افزود: 

وزارتخانه در این فاصله زمانی جلساتی با مراکز بزرگ جمعیتی و شهرهای در معرض بحران برگزار کرد و به بررسی آب مورد نیاز آنها، امکانات موجود و میزان کمبودها و کسری های آنها پرداخت.

به گفته این مقام مسئول، همچنین محل تامین کسری آب این مناطق از طریق مدیریت مصرف، ایجاد سازه های جدید یا تامین منابع جدید حسب امکانات منطقه ای در دستور کار قرار گرفت و چارچوب کلی برای هر یک استخراج شد.

وی با اشاره به برگزاری جلسه مشترک بین وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه، تصریح کرد: مساله اساسی تامین منابع مالی برای اجرای اقدام های اضطراری و فوری در این مناطق است، زیرا برای رفع مشکل در شرایط فعلی فقط می توان به طرح ها و پروژه های یک ساله و کوتاه مدت دل بست؛ هرچند طرح های بزرگتر و میان مدت نیز در برخی از این نقاط قابل برنامه ریزی است.

محمودی تاکید کرد، هفت شهر کرمان، زاهدان، بندرعباس، مشهد، یزد، اصفهان و بوشهر در صدر شهرهای در معرض بحران آب در سال آینده هستند و علاوه بر آنها، شهرها و مناطق کوچکتری نیز در این فهرست قرار دارند.

به گزارش ایرنا،اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری اواسط دی ماه امسال 

در جلسه شورای عالی آب کشور با بیان اینکه تامین آب شرب مردم سراسر کشور از مهمترین اولویت های دولت است، گفته بود، لازم است وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه کشور ظرف دو هفته، پیشنهادات و راهکارهای اجرایی برای حل مشکل تامین آب شرب را در استان هایی که با بحران مواجه هستند، تدوین و ارایه کنند.

پیشتر «رحیم میدانی» معاون آب و آبفای وزارت نیرو به ایرنا گفته بود، برای حل مشکل تامین آب شرب استان های بحرانی پروژه های اضطراری و کوتاه مدت تعریف شده که اجرای آنها نیازمند پنج هزار میلیارد ریال اعتبار است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه طرح های فوری و کوتاه مدت برای رفع مشکل تامین آب مناطق بحرانی کشور طراحی شده است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات