جهانگیری: اقدام متقابل برای اتباع آمریکایی

جهانگیری: اقدام متقابل برای اتباع آمریکایی
بازدید 571 زمان 2017/01/30 کد خبر 4112

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، اسحاق جهانگیری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از ۲۱۴ واحد مسکونی محله سیروس …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، اسحاق جهانگیری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از ۲۱۴ واحد مسکونی محله سیروس تهران در واکنش به محدودسازی صدور ویزا از سوی دولت آمریکا، افزود: واکنش رسمی دولت ایران همان بود که وزارتخارجه اعلام کرد. در واقع ما در ارتباط با صدور ویزا برای اتباع آمریکایی که بخواهند به ایران بیایند، عمل متقابل انجام خواهیم داد.
وی ادامه داد: از اتباع خودمان در سراسر دنیا از تمام ابزارهایی که در اختیار داریم، حمایت خواهیم کرد.
معاون اول رئیس جمهوری گفت: حتما در جوامع بین المللی علیه این کار غیرقانونی، غیرانسانی و ضد حقوق بشری موضع گیری خواهیم کرد و بار دیگر حقوق بشری که آمریکایی ها تعریف می کنند را در دنیا و در جوامع بین المللی مورد بازشکافی و بررسی قرار خواهیم داد تا جهانیان بدانند با چه سیستمی روبرو هستند.

جهانگیری ادامه داد: ایران متمدن ترین و تاریخی ترین مردم دنیا هستند که در تمدن دنیا نقش کارساز و موثری داشته اند و نمی شود آن ها را متهم به حامی تروریست کرد.
وی اظهار داشت: این مردم قربانیان تروریسم هستند و بعد از انقلاب بیشترین آسیب را از آن دیده اند. با این حال، ایران تنها ملتی است که مردانه در مقابل تروریست هایی که با حمایت آمریکا و برخی کشورهای منطقه شکل گرفته اند و امنیت مردم عراق، سوریه، یمن و لیبی را بر هم زده اند، ایستادند و نگذاشتند تروریست ها در افغانستان، پاکستان، سوریه و عراق جا خوش کنند و دولت تشکیل دهند.
معاون اول رئیس جمهوری تاکید کرد: حتما راه مبارزه با تروریسم را ادامه خواهیم داد و از حقوق ملت ایران در همه جا با قاطعیت حمایت خواهیم کرد.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، اسحاق جهانگیری صبح روز دوشنبه به همراه عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی از مجموعه مسکونی ۲۱۴ واحدی محله سیروس شهر تهران که قسمتی از طرح بازآفرینی محله تاریخی سیروس تهران بازدید کرد. 
مجموعه مسکونی ۲۱۴ واحدی محله سیروس شهر تهران از مداخلات محله محور در یکی از چهار پایلوت بازآفرینی پایدار در شهر تهران است. 
عرضه تجمیعی این پروژه شامل ۳۸ پلاک به مساحت بیش از ۱۰ هزار متر مربع بوده و بیش از دو هزار متر مربع دسترسی و معبر در محله آزادسازی کرده است. 
این پروژه شامل ۶ بلوک مجموعا به مساحت ۳۷ هزار و ۶۷۳ متر مربع شامل ۲۱۴ واحد مسکونی به مساحت ۱۸ هزار و ۷۹۱ متر مربع، ۵ هزار و ۳۸ متر مربع مشاعات مسکونی، هزار و ۵۹۸ متر مربع فضای انبار، ۲۱۵ پارکینگ به مساحت ۷۹۵۹ متر مربع، ۱۴۷۴ متر مربع مشاعات پارکینگ، ۵۷ واحد تجاری به مساحت ۱۲۸۸ متر مربع و ۸۸۱ متر مربع مشاعات فضای تجاری و ۶۴۲ متر مربع فضای تاسیساتی است. 
این مجموعه با استفاده از الگوی مشارکت بخش دولت و بخش خصوصی به کمک تسهیلات ارزان قیمت بانکی ساخته شده است و به منظور ارائه فرآیند نوسازی محله سیروس (طرح کلید به کلید) برای ایجاد مسکن مناسب است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه جهانگیری: اقدام متقابل برای اتباع آمریکایی

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات