تلاش جدید سناتور ارشد کنگره آمریکا برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران

تلاش جدید سناتور ارشد کنگره آمریکا برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران
بازدید 478 زمان 2017/01/31 کد خبر 4132

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا اعلام کرد، سنا آمادگی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا اعلام کرد، سنا آمادگی دارد تا در همکاری تنگاتنگ با دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا تحریم‌های اقتصادی جدیدی علیه ایران اعمال کند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، بیانیه جدید رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا پس از آن منتشر شد که برخی رسانه‌ها مدعی شدند ایران یک موشک بالستیک آزمایش کرده است.

دفتر کورکر بامداد روز سه‌شنبه (دوشنبه به وقت آمریکا) با انتشار بیانیه‌ای مدعی شد: «دیگر بیش از این به ایران برای نقض قوانین بین‌المللی درباره موشک‌های بالستیک، حمایت مداوم از تروریسم، نقض حقوق بشر و دیگر فعالیت‌های خصمانه که امنیت و صلح بین المللی را تهدید می‌کند، فرصتی داده نخواهد شد».

این بیانیه می‌افزاید: «از زمان امضای توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۵ میلادی، ایران محدودیت‌های بین‌المللی در خصوص موشک‌های بالستیک و صادرات تسلیحات را نقض کرده است و حتی از محدودیت‌های اعمال شده تحت برجام درباره برنامه هسته‌ای خود نیز فراتر رفته است».

این سناتور جمهوریخواه در ادامه گفت که مایل است در همکاری نزدیک با همکاران خود در سنا و دولت ترامپ، تلاش کند تا ایران مسئولیت اقدامات ادعایی خود را بپذیرد تا این اطمینان حاصل شود که محدودیت‌های اعمال شده علیه برنامه هسته‌ای این کشور اجرا می شود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه تلاش جدید سناتور ارشد کنگره آمریکا برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات