ایران برای دفاع از خود نیازمند اجازه هیچ کشوری نیست/ ایران به فعالیت‌های موشکی خود با قدرت ادامه خواهد داد

ایران برای دفاع از خود نیازمند اجازه هیچ کشوری نیست/ ایران به فعالیت‌های موشکی خود با قدرت ادامه خواهد داد
بازدید 692 زمان 2017/02/02 کد خبر 4194

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلح نظام صبح امروز در …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلح نظام صبح امروز در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران و در پاسخ به سوالی پیرامون اقدامات دولت جدید آمریکا اظهار داشت: آنچه حکومت جدید آمریکا برای مردم این کشور به ارمغان آورده به ضرر مردم آمریکا خواهد بود.

وی افزود: شاهد هستیم که مردم آمریکا نیز اکنون از افراط‌گرایی ترامپ راضی نیستند.

ولایتی با بیان اینکه کسانی که تازه تجربه حکومت‌داری را شروع کرده‌اند از افرادی که در گذشته حاکم بودند بیاموزند، تصریح کرد: رجزخوانی بدون پشتوانه فایده‌ای نخواهد داشت و رئیس جمهور جدید آمریکا خود را ملعبه قرار ندهد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: حکام جدید آمریکا از حکومت‌های گذشته آمریکا سوال کنند که در افغانستان چگونه شکست خوردند و در عراق چگونه دماغ‌شان به خاک مالیده شد.

ولایتی با اشاره به قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: اجلاس اخیر آستانه نشان داد که ایران، روسیه و ترکیه می‌توانند بدون حضور آمریکا و کشورهای غربی مشکلات خود را حل کنند.

وی با تأکید بر اینکه این اولین بار نیست که یک فرد بی‌تجربه ایران را تهدید می‌کند، خاطرنشان کرد: حکومت جدید آمریکا نیز متوجه خواهد شد که تهدید ایران کارساز نیست و باید رجزخوانی‌های بی‌پشتوانه را تمام کند.

ولایتی با بیان اینکه ایران قدرت اول منطقه است و ظرفیت‌های سیاسی و اقتصادی زیادی دارد و هیچ اعتنایی به تهدیدات آمریکایی‌ها نخواهد کرد، تصریح کرد: ایران برای دفاع از خود، از هیچ کشوری اجازه نمی‌گیرد.

ولایتی در پاسخ به سوالی پیرامون اظهارات مقامات آمریکایی در مورد آزمایش‌های موشکی ایران اظهار داشت: موشک‌های آزمایش‌شده دفاعی است و ایران با قدرت به فعالیت موشکی خود ادامه خواهد داد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه ایران به رجز‌خوانی‌های مقامات آمریکایی بی‌اعتنایی می‌کند، گفت: آمریکایی‌ها هیچ کار مثبتی در قبال ایران انجام نداده‌اند و در قضیه برجام نیز دولت سابق آمریکا بسیار بدعهدی کرد و هر روز یک تحریم اضافه کرد که مخالف روح برجام است.

ولایتی تصریح کرد: آمریکایی‌ها بدهکارند و باید پاسخگوی اقدامات، بدعهدی‌ها و تهدیدات خود باشند.

ولایتی در پایان تأکید کرد: ایران نشان داد که آمریکایی‌ها نمی‌توانند در برابر امواج بیداری کشورهای اسلامی مقابله کنند و تهدیدات آنها طبل توخالی است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ایران برای دفاع از خود نیازمند اجازه هیچ کشوری نیست/ ایران به فعالیت‌های موشکی خود با قدرت ادامه خواهد داد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات