ماتیس: ایران بزرگترین حامی تروریسم است!

ماتیس: ایران بزرگترین حامی تروریسم است!
بازدید 638 زمان 2017/02/04 کد خبر 4220

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا مدعی شد: ایران بزرگترین کشور حامی تروریسم است.!ماتیس …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا مدعی شد: ایران بزرگترین کشور حامی تروریسم است.!
ماتیس این سخنان را در یک کنفرانس خبری مشترک با «تومومی اینادا» همتای ژاپنی خود مطرح کرد.
خبرنگار آسوشیتد پرس از وزیر دفاع آمریکا پرسید:کاخ سفید چند روز پیش اعلام کرد که به ایران اخطار می دهد. پرسش این است که چه اخطاری به ایران می دهد؟ شما در مقام وزیر دفاع آیا قصد دارید قدرت نظامی بیشتری در پشت این حرف ها قرار دهید برای مثال دومین ناو هواپیمابر را به خلیج فارس بفرستید؟ یا اینکه تحرکات نظامی دیگر بکنید؟ اگر این کار را نکنید آیا گفتن این که اخطار می دهید حرف های تو خالی نیست؟

ماتیس گفت:در مورد ایران باید بگویم که این کشور بزرگترین دولت حامی تروریسم در جهان است. به نظر من عاقلانه است که اطمینان یابیم ایران بفهمد کاری که این کشور می کند توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می کند و ما در کنار بقیه کشورهایی که  می خواهند ثبات را حفظ کنند، مسئولیت داریم در این مورد به صراحت به ایران بگوئیم .

خوب نیست که این موضوع نادیده گرفته شود و خوب نیست که این موضوع رد شود. همچنین در این مقطع زمانی من هیچ ضرورتی به افزایش شمار نیروهایی که ما در خاورمیانه (غرب آسیا) داریم ، نمی بینم. این موضوع اکنون در برنامه ما نیست. ما همیشه توانایی این کار را داریم اما اکنون من هیچ ضرورتی نمی بینم. ما در مورد ایران هیچ وضعیتی نداریم که نشان دهنده احترام به نظم بین المللی مبتنی برقانون باشد؛ ما شاهد سوء رفتارشان بودیم از لبنان گرفته تا سوریه تا بحرین و یمن و باید در یک مقطع زمانی به آن پرداخته شود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ماتیس: ایران بزرگترین حامی تروریسم است!

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات