اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران نقض برجام است

اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران نقض برجام است
بازدید 711 زمان 2017/02/04 کد خبر 4238

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، اظهار داشت: اقدام آمریکا نقض برجام است، تحریم اخیر افراد و شرکت‌های ایران به دلیل عصبانیت واشنگتن از شکست تروریست‌های مورد حمایتش در منطقه است.

وی افزود: تحولات مهمی که در سوریه رخ داد و تروریست‌ها شکست تاریخی را در حلب متحمل شدند، از یک سو و  شکست تروریست‌های داعش در موصل عراق از سوی دیگر، شرایطی را ایجاد کرد که آمریکا دست به تحریم زد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: میلیاردها دلار آمریکا و همپیمانانش که از تروریست‌ها حمایت می‌کردند با حضور تأثیرگذار مستشاری ایران در دو کشور سوریه و عراق، بر باد رفت و اکنون واشنگتن از این شرایط بسیار عصبانی است.

بروجردی که با خانه ملت گفت‌وگو می‌کرد، گفت: بنابراین اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران عکس‌العملی در برابر شکست تروریست‌ها در منطقه است، اما آمریکا باید بداند اینگونه تحریم‌ها تأخیری در اراده فولادی جمهوری اسلامی درمبارزه با تروریسم نخواهد داشت، بلکه ایران با عوامل آمریکا و انگلیس در منطقه با قاطعیت مقابله خواهد کرد و اجازه سوء‌استفاده آنها از منطقه را نخواهیم داد.

وی اظهار کرد: امروز اقدامات دولت جدید آمریکا در دنیا شرایطی را به‌وجود آورده است که شاهد عکس‌العمل گسترده جهانی علیه آمریکا هستیم، این عکس‌العمل‌ها دولتی و مردمی است و باعث منزوی شدن این کشور در آینده نزدیک خواهد شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به دستگیری کودک ۵ ساله ایرانی در آمریکا، اظهار داشت: این رفتار نشان از ضعف آمریکا در حفظ امنیت ملی آنهاست و این رفتارها بیش از اینکه به کشورهای دیگر ضرر بزند، به خود آمریکا آسیب وارد می‌کند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران نقض برجام است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات