ولایتی: ایستادگی رهبر انقلاب در برابر آمریکا باعث قوت قلب ملت‌های دیگر است

ولایتی: ایستادگی رهبر انقلاب در برابر آمریکا باعث قوت قلب ملت‌های دیگر است
بازدید 192 زمان 2017/02/09 کد خبر 4323

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، علی اکبر ولایتی، رئیس مجمع بیداری اسلامی و مشاور رهبر معظم انقلاب در …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، علی اکبر ولایتی، رئیس مجمع بیداری اسلامی و مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل در افتتاحیه مجمع بیداری اسلامی که به مناسب سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور مهمانان  خارجی برگزار شد سخنرانی کرد.

ولایتی در ابتدای سخنان خود به مهمانان حاضر در این نشست خیرمقدم و خوشامد گفت.

وی در ادامه با اشاره به شخصیت‌های برجسته تاریخ اسلام همچون «ابوالکلام آزاد»، «میرازی شیرازی»، «آخوند خراسانی» و در رأس آن‌ها «امام خمینی (ره)» تأکید کرد که هیچکس نمی تواند منکر نقش‌آفرینی برجسته آن‌ها در تاریخ بیداری اسلامی شود. وی در ادامه با اشاره به شخصیت «عمر مختار» (رهبر آزادی‌خواهان و مبارزات ضد استعماری لیبی) گفت: هرگاه به تاریخ اسلام نگاه بیاندازیم متوجه می‌شویم که علما احیا گران اسلام بودند.

وی در ادامه تصریح کرد: آنچه که هم‌اکنون در جهان اسلام مشاهده می‌کنیم، در وهله اول نتیجه روشنگری‌ها و مبارزات امام خمینی است. امام خمینی تنها ندای اسلام را سر دارد و به دنبال تحقق آن بود. این روزها نیز شاهد مقاومت و ایستادگی رهبر انقلاب در برابر بیگانگان، آمریکا و صهیونیست‌ها هستیم که باعث قوت قلب و شجاعت ملت‌های دیگر همچون مصر، یمن، لیبی و در مبارزه و مقابله با بیگانگان است.

ولایتی در ادامه به اشاره به ریاست جمهوری ترامپ گفت: در آمریکا مصدر حکومت به دست شخصی افتاد که سخنانی متناقض و نابخردانه به زبان می‌آورد که حاصل شکست غرب است.

وی در ادامه تأکید کرد که هیچ کسی منکر طرح تجزیه خاورمیانه نیست. با گذشت زمان مشخص شد که طرح خاورمیانه جدید به معنی تجزیه کشورهای اسلامی است. هدف آن‌ها تقسیم سرزمین‌ها اسلامی و تسلط بر میراث و ثروت‌های آن‌ها است، اما امواج بیداری اسلامی که در سرتاسر جهان اسلام گسترش یافت، این نقشه را ناکام کرد، و ریاست جمهوری شخصی مثل ترامپ در آمریکا نشان دهنده شکست و خسران غرب است.

رئیس مجمع جهانی بیداری اسلامی در ادامه سخنان گفت: انقلاب اسلامی هرچند در ایران به وقوع پیوست، اما تنها مرتبط به ایران نیست و به کل جهان اسلام مرتبط است. انقلاب اسلامی به مثابه چشمه‌ای جوشان برای بیداری اسلامی است و موج‌ها تأثیرگذاری آن به سرتاسر جهان اسلام و نقاط مختلف جهان رسیده است.

وی افزود: ما همگی مدیون اسلام هستیم زیرا که اسلام برای ابد همیشه زنده و پویا است.

مشاور رهبر انقلاب در ادامه گفت: تمدن اسلامی کنونی ما هیچگاه متوقف نمی‌شود و در طول تاریخ اسلامی نقشی مهم در بیداری اسلامی ایفا کرد.

ولایتی در ادامه با اشاره به سخنان ترامپ گفت: تهدیدهای ترامپ غیرمنطقی است زیرا آن‌ها نمی‌توانند در برابر جهان اسلام ایستادگی کنند. ما به ترامپ توصیه می‌کنیم که از پیشینیان خود درس بگیرد (مشورت کند) و به سرزمین‌های اسلامی طمع نورزد. اگر ترامپ بخواهد به وقاحت‌های خود در قبال سرزمین‌های اسلامی ادامه دهند، درسی به آن خواهند داد که فراموش نکند.

 ولایتی در ادامه خطاب به حضار در نشست مجمع بیداری اسلامی گفت: ما اینجا آمدیم تا به سخنان شما گوش فرا دهیم و در خصوص مصالح ملت‌های مسلمان همفکری کنیم.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ولایتی: ایستادگی رهبر انقلاب در برابر آمریکا باعث قوت قلب ملت‌های دیگر است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات