قطع برق خوزستان تولید نفت را ۷۶۸ هزار بشکه‌ کاهش داد

قطع برق خوزستان تولید نفت را ۷۶۸ هزار بشکه‌ کاهش داد
بازدید 218 زمان 2017/02/11 کد خبر 4379

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، بیژن عالی‌پور ، اظهار داشت:‌اگر چه قطع برق روی تولید نفت اثر منفی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، بیژن عالی‌پور ، اظهار داشت:‌اگر چه قطع برق روی تولید نفت اثر منفی داشت اما ما تلاش کردیم این اثر منفی به میادین مشترک غرب کارون منتقل نشود.

وی افزود: ما با کاهش تولید ۷۶۸ هزار بشکه‌ای نفت در میادین مستقل داخلی مواجه بودیم اما تلاش کردیم با کاهش تولید در این بخش مانع کاهش تولید ۳۰۰ هزار بشکه نفت در میادین مشترک غرب کارون بشویم و این نفت را برای صادرات به تلمبه‌خانه‌ها ارسال کردیم.

وی با اشاره به قطع برق ۱۱ شهر استان خوزستان، گفت: مشکل اصلی ما قطع برق تأسیسات فرآورش بود اما چون تأسیسات فرآورشی میادین مشترک ما در غرب کارون به برق سراسری نیاز نداشت و نیروگاه مستقل داشت تولید نفت از این بخش کم نشد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به کاهش تولید نفت از میادین مستقل داخلی گفت:‌اگر تولید از میادین داخلی را کم نمی‌کردیم امکان دریافت نفت از میادین مشترک غرب کارون را نداشتیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر برق مورد نیاز وصل شده است و کارخانجات فرآورشی یک، ۲ و ۴ کارون وارد مدار شده‌اند و ۴ یا ۵ کارخانه فرآورشی دیگر به زودی یا حداکثر تا فردا صبح وارد مدار تولید خواهند شد.

از ۲ بامداد امروز برق بخش بزرگی از استان خوزستان به دلیل مشکلات ایجاد شده ناشی از رطوبت بسیار بالا و گرد و غبار بسیار شدید در تأسیسات انتقال برق قطع شده است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه قطع برق خوزستان تولید نفت را ۷۶۸ هزار بشکه‌ کاهش داد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات