هشدار مقام انگلیسی درباره حملات سایبری روس ها به انگلیس

هشدار مقام انگلیسی درباره حملات سایبری روس ها به انگلیس
بازدید 119 زمان 2017/02/13 کد خبر 4417

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، رئیس مرکز امنیت سایبری انگلیس درباره افزایش حملات سایبری روسیه علیه لندن هشدار …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، رئیس مرکز امنیت سایبری انگلیس درباره افزایش حملات سایبری روسیه علیه لندن هشدار داد و گفت در سه ماه گذشته صد و هشتاد و هشت حمله سایبری علیه این کشور انجام شده است.

پایگاه اینترنتی روزنامه ایندیپندنت نوشت: به گفته رئیس امنیت سایبری دولت انگلیس، شاید جنگ سرد تمام شده باشد، اما جنگ سایبری میان روسیه و غرب شدت گرفته است.

سیاران مارتین رئیس مرکز امنیت سایبری ملی انگلیس گفت، هکرهای تحت حمایت دولت روسیه به شکل روزافزونی انگلیس را هدف قرار می دهند و تلاش می کنند اطلاعات بسیار محرمانه ملی را برای مداخله در امور داخلی کشور بدزدند.

وی در مصاحبه با روزنامه ساندی تایمز چنین اظهارنظری کرد و هشدار داد هر ماه انگلیس با شصت حمله سایبری مواجه است که در برخی از آنها، هکرها تلاش می کنند روندهای داخلی از جمله امنیت ملی را مختل کنند.

نگرانی ها درباره حجم به اصطلاح خبرهای جعلی در رسانه های روسیه افزایش یافته است که به نظر می رسد کمپین کرملین برای انتشار اطلاعات نادرست به منظور برهم زدن سیاست دنیا از جمله انگلیس باشد. 

تلاش برای مختل کردن انتخابات عمومی ۲۰۱۵ در انگلیس که مرکز امنیت سایبری آن را خنثی کرد، نخستین حمله از این نوع بوده است.

پس از این که هکرهای تحت حمایت مسکو به پایگاه های دموکرات ها حمله و به هزاران ایمیل آن ها دسترسی پیدا کردند، آژانس های اطلاعاتی آمریکا، روسیه را به مداخله در انتخابات ریاست جمهوری این کشور متهم کردند.

مارتین افشا کرد در سه ماه گذشته، صد و هشتاد و هشت حمله سایبری درجه دو و سه علیه دولت انگلیس انجام شده است که بیشتر آنها امنیت ملی را تهدید کرده اند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه هشدار مقام انگلیسی درباره حملات سایبری روس ها به انگلیس

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات