حمله هکرها به ۴۰ کشور جهان

حمله هکرها به ۴۰ کشور جهان
بازدید 166 زمان 2017/02/14 کد خبر 4439

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، جانیان سایبری با بدافزار پیچیده و نامرئی به بیش از ۴۰ کشور جهان …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، جانیان سایبری با بدافزار پیچیده و نامرئی به بیش از ۴۰ کشور جهان حمله کرده و ضمن سرقت کلمات عبور و داده‌های مالی خسارت سنگینی وارد کرده‌اند. 

این بدافزار خود را در حافظه رایانه‌های قربانی مخفی می‌کند و بنابراین هیچ ردی از خود بر جای نمی‌گذارد. همین مساله موجب می‌شود تا ردگیری بدافزار یاد شده بسیار دشوار شود. یکی از ویژگی‌های این بدافزار آن است که بعد از راه‌اندازی مجدد رایانه‌ها به‌طور کامل از روی سیستم‌ها پاک شده و هیچ ردی از خود برجای نمی‌گذارد. 

تا به حال شبکه‌های رایانه‌ای و سیستم‌های کاری بیش از ۱۴۰بانک، سازمان دولتی و شرکت مخابراتی از ۴۰ کشور جهان به همین شیوه مورد حمله قرار گرفته‌اند و بررسی‌های موسسه امنیتی کاسپراسکی نشان می‌دهد که این بدافزار پیچیده از سوی مهاجمانی که مورد پشتیبانی یک دولت هستند، طراحی شده و به کار گرفته شده است. 

یکی از کشورهای اصلی هدف این حملات آمریکاست که ۲۱ حمله بدافزاری مخفی به آن صورت گرفته است.

 ۱۰حمله هم فرانسه و ۹ حمله اکوادور را هدف گرفته است. هشت حمله ضد کنیا و هفت حمله هم علیه انگلیس و روسیه انجام شده است. با توجه به ماهیت پنهانکار این بدافزار هنوز رقم خسارات ناشی از حملات آن مشخص نیست.

 

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه حمله هکرها به ۴۰ کشور جهان

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات