مرکز امنیت شبکه «آپا» در دانشگاه هرمزگان افتتاح شد

مرکز امنیت شبکه «آپا» در دانشگاه هرمزگان افتتاح شد
بازدید 167 زمان 2017/02/14 کد خبر 4475

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایدرای ملی، محمد فرهادی بعدازظهر سه شنبه در مراسم افتتاح مرکز امنیت شبکه آپا در …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایدرای ملی، محمد فرهادی بعدازظهر سه شنبه در مراسم افتتاح مرکز امنیت شبکه آپا در دانشگاه هرمزگان بیان داشت: این مرکز با اعتبار ۵ میلیارد ریال و در زمینی به مساحت ۵۰۰ مترمربع با همکاری مشترک دانشگاه هرمزگان و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد شده است.

وی عنوان کرد: مرکز امنیت شبکه آپا با رویکرد آگاهی‌رسانی، پشتیبانی، امداد حوادث رایانه‌ای ایجاد شده که توانایی پایش مستمر رخدادهای امنیتی فضای سایبری استان هرمزگان را نیز داراست.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: تجهیزات تخصصی و پیشرفته این مرکز نیز با همکاری علمی دانشگاه فردوسی مشهد خریداری شده و به طور مستقیم زیر نظر واحد انفورماتیک دانشگاه هرمزگان فعالیت خواهد کرد.

همچنین در ادامه رئیس مرکز انفورماتیک دانشگاه هرمزگان سه شنبه در مراسم افتتاح این مرکز اظهار داشت: این مرکز در مساحتی به وسعت ۳۰۰ متر مربع و سرمایه هزینه شده افزون بر ۵۰۰ میلیون تومان ساخته شده است.

احمد احمدی افزود : مرکز تخصصی آپا دانشگاه هرمزگان توان انجام مدیریت یکپارچه و ایجاد هماهنگی در واکنش به تهدیدات امنیتی در فضای سایبری ، جمع آوری ، اشتراک گذاری اطلاعات و هماهنگی بین بانک های اطلاعاتی مختلف در شرایط بروز بحران های سایبری در کشور ، مدیریت زمان و منابع در مقابله موثر با تهدیدات امنیتی در حوزه سرویس ها و شبکه ها را دارد.

رئیس مرکز انفورماتیک دانشگاه هرمزگان ابراز داشت: وظایفی همچون همکاری با سازمان های امنیت ملی در راستای تضمین سلامت فضای تبادل داده خصوصاٌ کمک به مقابله با جرایم فضای تبادل داده برعهده این مرکز بوده و تعامل با سایر گروه ها را باید انجام دهد و ارائه خدمات درسه سطح خدمات واکنشی، پیشگیرانه و ارزیابی و ممیزی توسط این مرکز انجام می شود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه مرکز امنیت شبکه «آپا» در دانشگاه هرمزگان افتتاح شد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات