این عروسک‌ها از شما جاسوسی می‌کنند

این عروسک‌ها از شما جاسوسی می‌کنند
بازدید 129 زمان 2017/02/19 کد خبر 4567

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی؛ آژانس فدرال آلمان در اطلاعیه‌ای نسبت به خرید عروسک‌هایی با نام “دوست من …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی؛ آژانس فدرال آلمان در اطلاعیه‌ای نسبت به خرید عروسک‌هایی با نام “دوست من کایلا” هشدار داد. طبق گفته این آژانس این عروسک‌ها می‌توانند اطلاعات شخصی افراد را به‌طور غیرقانونی دریافت کنند. این آژآنس همچنین از روز جمعه فروش این عروسک‌ها را در مغازه‌های سراسر کشور ممنوع کرد. 

عروسک مذکور قابلیت اتصال به اینترنت را دارد و مجهز به یک بلوتوث می‌باشد که عروسک به‌واسطه آن می‌تواند با کودکان حرف بزند و به سؤالاتشان پاسخ دهد. به این ترتیب و باتوجه به تجهیزات رادیویی موجود در این عروسک‌ها، هکرها به راحتی قادر خواهند بود آنها را هک کرده و اطلاعات شخصی صاحب آن را به دست بیاورند.

آژانس فدرال آلمان اعلام کرد کسانی که تاکنون این عروسک را خریداری کرده‌اند باید آن را از بین ببرند تا از خطر جاسوسی در امان بمانند. این آژانس تاکنون اقدامی علیه شرکت سازنده عروسک‌ها انجام نداده است. شرکت آمریکایی “جنسیس” تولیدکننده عروسکهای کایلا است و از سال ۲۰۱۵ آنها را روانه بازار کرده است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه این عروسک‌ها از شما جاسوسی می‌کنند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات