ترامپ: کشورهای حاشیه خلیج فارس باید هزینه ایجاد منطقه امن در سوریه را بپردازند/معترضانم اندک هستند

ترامپ: کشورهای حاشیه خلیج فارس باید هزینه ایجاد منطقه امن در سوریه را بپردازند/معترضانم اندک هستند
بازدید 121 زمان 2017/02/20 کد خبر 4609

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه (بامداد یکشنبه به وقت تهران) در جمع …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه (بامداد یکشنبه به وقت تهران) در جمع هوادارانش در شهر «ملبورن» در ایالت فلوریدا سخنرانی کرد. 
 
رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر اظهارات خود را با حمله به رسانه‌های آمریکایی آغاز کرد و گفت که هدفش از سخنرانی در این جمع این است که با مردم «بدون فیلتر رسانه‌های جعل‌کننده اخبار» گفت‌وگو کند. 
 
آقای ترامپ مدعی شد که رسانه‌ها بدون داشتن منبع اقدام به انتشار اخبار جعلی می‌کنند. او گفت که آنها در عین حال ادعا می‌کنند که منبع دارند، در حالی که در اغلب موارد، این منابع، ساختگی هستند.
 
رئیس‌جمهور آمریکا در بخش دیگری از اظهاراتش در واکنش به گزارش‌هایی که تصویر آشفته و نابسامانی از اوضاع داخلی کاخ سفید به تصویر می‌کشند ادعا کرد: «کاخ سفید دارد به صورت منظم اداره می‌شود. بسیار منظم.»
 
ترامپ گفت: «اجازه نخواهیم داد جاعلان خبر به ما بگویند چه کاری انجام دهیم، چطور زندگی کنیم و معتقد به چه چیزی باشیم. ما مردمی آزاد و مستقل هستیم.»
 
رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه مدعی شد که رسانه‌ها، به جای پوشش دادن خیل زیاد هواداران وی، تمرکزشان را روی تعداد «اندک معترضان» قرار می‌دهند.
 
وی گفت: «تعداد اندکی معترض وجود دارند، اما آنها (رسانه‌ها) درباره این جمعیت اندک به اندازه خیل جمعیت داخل این سالن جار و جنجال راه می‌اندازند.» 
 
ترامپ سپس به یکی از افراد داخل جمع اشاره کرد و گفت: «تو!».
 
وی سپس رو به جمعیت کرد و گفت: «من او را در تلویزیون دیده‌ام.او گفت من ترامپ را دوست دارم. بگذارید ترامپ کاری که می‌خواهد را انجام بدهد.»
 
ترامپ سپس از این هواداراش خواست پشت تریبون قرار بگیرد و چند کلمه در حمایت از او سخنرانی کند.  
 
رئیس‌جمهور آمریکا بعد از اتمام اظهارات این هوادار گفت: «ستاره‌ای متولد شد.»
 
رئیس‌جمهور آمریکا در بخش دیگری از اظهاراتش به دفاع از عملکرد دولتش پرداخت و گفت: «اقدامات زیادی انجام داده‌ایم تا تروریست‌های افراطی اسلامی را از کشورمان دور نگه داریم.»
 
او گفت: «نمی‌خواهیم افراد دارای افکار بد وارد کشورمان بشوند.»
 
وی همچنین گفت که در سوریه منطقه امن ایجاد خواهد کرد و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس را ملزم به پرداخت هزینه‌های آن خواهد کرد.
 
رئیس جمهور آمریکا البته در این قسمت از سخنرانی اش،  کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را کشورهایی خواند که «چیزی جز پول ندارند».
 
ترامپ تصریح کرد که «ما کاری میکنیم که کشورهای خلیج(فارس) هزینه این مناطق امن را بپردازند آنها چیزی جز پول ندارند».
 
رئیس‌جمهور آمریکا درباره ائتلاف ناتو هم اظهار نظر کرد. وی گفت که از حامیان ناتو است اما بسیاری از اعضای این ائتلاف سهم خودشان از هزینه‌های دفاعی را نمی‌پردازند. ترامپ گفت: «می‌خواهیم که انها به ما کمک کنند.»
 
رئیس‌جمهور آمریکا همچنین از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نیز حمایت کرد و آن را بخشی از جنبشی دانست که سرتاسر جهان را در نوردیده است. 
 
ترامپ گفت: «همه شما بخشی از این جنبش باورنکردنی هستند. این جنبشی که در همه مجله‌هی سراسر جهان نوشته شده است. جنبشی که دارد سرتاسر کشور ما را در بر می‌گیرد، دارد در تمام جهان فراگیر می‌شود. به برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) نگاه کنید. به برگزیت نگاه کنید.»
 
وی اضافه کرد: «مردم می‌خواهند کنترل کشورشان را در دست خودشان بگیرند و می‌خواهند کنترل زندگی‌شان و خانواده‌شان در دستان خودشان باشد.»

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ترامپ: کشورهای حاشیه خلیج فارس باید هزینه ایجاد منطقه امن در سوریه را بپردازند/معترضانم اندک هستند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات