ادعای تکراری انور قرقاش علیه ایران

ادعای تکراری انور قرقاش علیه ایران
بازدید 126 زمان 2017/02/21 کد خبر 4647

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی،  به نقل از المسلم، انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه در …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی،  به نقل از المسلم، انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه در صفحه توئیتر خود مدعی شد که ظریف کشورهای منطقه خلیج فارس را به گفت‌وگوی منطقه‌ای دعوت می‌کند اما اگر می‌خواهد که این گفت‌وگو جدی باشد باید کشورش در امور داخلی کشورهای همسایه دخالت نکند.

 جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران خواستار تشکیل اجلاسی برای گفت‌وگوی منطقه‌ای با کشورهای حاشیه خلیج فارس شد و گفت که با سلب امنیت دیگران نمی‌توان امنیت را در این جهان محقق کرد.

 این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که مقامات ایرانی تأکید می‌کنند ایران کشوری است که با عزم جدی و اراده بالا در تلاش است که به ایجاد صلح وثبات در مجموعه منطقه کمک کند، نقش ایران در منطقه سازنده است و اینکه ایران را متهم به دخالت در امور کشورهای دیگر کنند فرافکنی است. برخی فکر می‌کنند که با مطرح کردن نام دیگر کشورها می‌توانند از زیر بار مسئولیت و مشکلاتی که با آن روبه‌رو هستند کنار بروند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ادعای تکراری انور قرقاش علیه ایران

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات