ترکیه: طرفدار افزایش تنش ها با ایران نیستیم

ترکیه: طرفدار افزایش تنش ها با ایران نیستیم
بازدید 544 زمان 2017/02/23 کد خبر 4669

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت: ایران همسایه ای مهم برای ترکیه …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت: ایران همسایه ای مهم برای ترکیه است و ما طرفدار افزایش تنش ها با ایران نیستیم.

در مصاحبه با خبرنگاران در آنکارا در پاسخ به سوال یک خبرنگار در خصوص اظهارات اخیر مقامات ایرانی و ترکیه درباره یکدیگر افزود: ما با ایران به صورت مستمر در گفت و گو و مذاکره هستیم.

وی در ادامه موضع ترکیه در مورد مبارزه با تروریسم در سوریه و عراق را مشخص عنوان کرد و مدعی شد: ما به خاطر منطقه، آینده مردم سوریه و امنیت ملی خود در حال مبارزه جدی با تروریست ها در داخل و خارج مرزهای ترکیه هستیم.

کالین همچنین ادعا کرد: ترکیه اقدامات لازم برای مبارزه با عناصر تهدید کننده امنیت ملی خود مصمم است و در برابر این تهدیدات در حلب، الباب، رقه، تلعفر، سنجار و یا هر جای دیگر باشد، تدابیر لازم را همواره اتخاذ خواهد کرد و برای این کار لزومی به اخذ اجازه از هیچ کسی نمی بینیم.

وی از دیدار احتمالی اردوغان و ترامپ روسای جمهوری ترکیه و آمریکا در آینده نزدیک و به احتمال زیاد در جریان اجلاس ماه می سران ناتو و یا زمانی پیش از این اجلاس خبر داد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ترکیه: طرفدار افزایش تنش ها با ایران نیستیم

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات