ترمیم آسیب‌پذیری‌های Flash در مرورگرهای جدید مایکروسافت

ترمیم آسیب‌پذیری‌های Flash در مرورگرهای جدید مایکروسافت
بازدید 508 زمان 2017/02/23 کد خبر 4675

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملسه‌شنبه، ۳ اسفند ماه، شرکت مایکروسافت اقدام به عرضه اصلاحیه MS17-005 برای ترمیم چندین آسیب‌پذیری حیاتی در …


ترمیم آسیب‌پذیری‌های Flash در مرورگرهای جدید مایکروسافت
پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملسه‌شنبه، ۳ اسفند ماه، شرکت مایکروسافت اقدام به عرضه اصلاحیه MS17-005 برای ترمیم چندین آسیب‌پذیری حیاتی در نرم‌افزار Flash Player که در مرورگرهای جدید این شرکت استفاده می‌شوند کرد. این آسیب‌پذیری‌ها هفته گذشته توسط شرکت Adobe ترمیم شده بودند.
ترمیم آسیب‌پذیری‌های Flash در مرورگرهای جدید مایکروسافت
ضعف‌های امنیتی مذکور مهاجم را قادر می‌کنند تا از راه دور فرامین مورد نظر خود بر روی دستگاه آسیب‌پذیر اجرا کند. برای این منظور مهاجم می‌تواند با درج یک اسکریپت دست‌کاری شده بر روی سایت، در زمان مراجعه کاربر به سایت، بدافزار یا سایر برنامه‌های ناخواسته را از طریق بهره‌جویی از این آسیب‌پذیری بر روی دستگاه اجرا کند.
نصب این اصلاحیه به تمامی کاربران توصیه می‌شود.
از اواخر سال ۹۴، به دلیل استفاده از نرم‌افزار Adobe Flash Player در مرورگرهای جدید مایکروسافت، این شرکت خود مستقیماً اقدام به اصلاح این نرم‌افزار در این مرورگرها کرده است.
بطور معمول عرضه این اصلاحیه‌ها به همراه اصلاحیه‌های محصولات شرکت مایکروسافت در سه‌شنبه دوم هر ماه میلادی انجام می‌شود. اما هفته گذشته شرکت مایکروسافت اعلام کرد عرضه اصلاحیه‌های ماه فوریه را که قرار بود سه شنبه ۲۶ بهمن ماه عرضه شوند به دلیل بروز یک مساله لحظه آخری به تأخیر انداخته است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ترمیم آسیب‌پذیری‌های Flash در مرورگرهای جدید مایکروسافت

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات