گزارش جدید آژانس تاییدی دیگر بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران در چارچوب برجام است

گزارش جدید آژانس تاییدی دیگر بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران در چارچوب برجام است
بازدید 98 زمان 2017/02/25 کد خبر 4705

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین اعلام کرد:اولین گزارش …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین اعلام کرد:اولین گزارش یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درسال ۲۰۱۷ باردیگر تایید کردکه تمام فعالیت های هسته ای ایران درچارچوب برجام پیش می رود.

نخستین گزارش فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در سال ۲۰۱۷ درباره اجرای برجام در ایران عصر امروز – جمعه – در اختیار ۳۵ عضو این شورا در وین پایتخت اتریش قرار گرفت.

رضا نجفی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین درمورد این گزارش تاکید کرد: بطور کلی بیشتر گزارش مشابه گزارش قبلی است و فقط تحولات فنی از زمان گزارش قبلی تا حال اضافه شده است. مهمترین تحول ذکر شده در گزارش، تزریق گاز به سانتریفیوژ آی آر ۸ (IR8)که تاییدی بر ادامه فعالیت های تحقیق و توسعه هسته ای کشورمان بر طبق برنامه دراز مدت اعلام شده از سوی ایران است.

وی این تحول و دستاورد فنی جدید را به دانشمندان هسته ای ایران تبریک گفت و خاطرنشان کرد: اشاره به سندهای مصوب کمیسیون مشترک و اجرای آنها و تکمیل اقدامات فردو که قبلا اعلام شده بود از بندهای جدید دیگر گزارش است.
نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین خاطرنشان کرد: راستی آزمایی از محموله آب سنگین ارسال شده به خارج کشور که قرار است به خریداران خارجی فروخته شود از موارد دیگر است.

نجفی تصریح کرد: وارد کردن اولین محموله پنج کیلوگرمی از اورانیوم ۲۰ درصد غنی شده برای استفاده در راکتور تهران و پذیرش بازرسان جدید که جایگزین بازرسان خارج شده از لیست ایران شده اند نیز در گزارش ذکر شده است.

وی ادامه داد: واردات ۱۲۵ تن اورانیوم طبیعی یعنی کیک زرد از دیگر موارد ذکر شده جدید در این گزارش است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه گزارش جدید آژانس تاییدی دیگر بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران در چارچوب برجام است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات