شرکت آلمانی: تحریم ایران با سرعتی که انتظار می رفت لغو نشده است

شرکت آلمانی: تحریم ایران با سرعتی که انتظار می رفت لغو نشده است
بازدید 99 زمان 2017/02/25 کد خبر 4720

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، شرکت آلمانی بی ای اس اف، فعال در زمینه تولید مواد شیمیایی اعلام …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، شرکت آلمانی بی ای اس اف، فعال در زمینه تولید مواد شیمیایی اعلام کرد، در حال مذاکره با ایران در مورد سرمایه گذاری احتمالی در بخش نفت و گاز این کشور است، اما احتمالا به دلیل عدم قطعیت ناشی از وضعیت تحریم های اقتصادی، تصمیمی در این باره اتخاذ نخواهد شد.

کورت باک، مدیر اجرایی بی ای اس اف در کنفرانسی خبری که پس از انتشار میزان درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۶ برگزار شد گفت: «آنچه ما مشاهده می کنیم این است که لغو تحریم ها با سرعتی که قبلا انتظار می رفت اجرایی نشده است.»

وی افزود: «ما تلاش می کنیم ارزیابی کنیم که آیا ممکن است بخش نفت و گاز ما جای پایی در ایران به دست آورد یا نه. مقامات ایرانی از ما دعوت کرده اند. فرآیند ارزیابی در جریان است.» وی در ادامه گفت، نتیجه این ارزیابی هنوز معلوم نشده است.

وی گفت، چنین مذاکراتی محدود به سرمایه گذاری ها در بخش اکتشاف و تولید نفت و گاز است و به بخش مجتمع های فرآوری پتروشیمی پایین دستی تعمیم نمی یابد.

مدیرعامل این شرکت گفت، با وجود اینکه شرکت های دیگر هم رده نظیر بایر و مونسانتو و همچنین داو و دوپونت در حال مطرح شدن در بازار ایران هستند، وی هنوز هیچ ضرورتی نمی بیند که شرکت بی ای اس اف به طور کلی قراردادهای خرید یک مجموعه جهت تغییر شکل و ساختار آن را در ایران دنبال کند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه شرکت آلمانی: تحریم ایران با سرعتی که انتظار می رفت لغو نشده است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات