گزارش آمانو درباره اجرای برجام منتشر شد

گزارش آمانو درباره اجرای برجام منتشر شد
بازدید 81 زمان 2017/02/25 کد خبر 4726

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، اولین گزارش مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سال ۲۰۱۷ روز جمعه در …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، اولین گزارش مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سال ۲۰۱۷ روز جمعه در حالی در اختیار ۳۵ عضو شورای حکام قرار گرفت که آژانس در گزارش‌های خود در یک سال گذشته اعلام کرده  ایران به تعهدات خود بر اساس برجام عمل کرده است.

هم‌چنین این اولین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره اجرای برجام در ایران بعد از روی کار آمدن دونالد ترامپ است که تاکنون در اظهاراتش از توافق هسته‌ای به عنوان یک “توافق بد” نام برده است.

ترامپ در حالی از برجام انتقاد می‌کند که کشورهای اروپایی، چین، روسیه از دیگر طرف‌های برجام و نیز آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از این توافق و ادامه اجرای آن حمایت کرده‌اند.

یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در آخرین اظهاراتش درباره برجام و مخالفت‌ها با آن در آمریکا به روزنامه فایننشیال تایمز گفته است:‌ اطمینان دارد آمریکا این توافق را لغو نخواهد کرد.

آمانو تاکید کرد: توافق برجام که دونالد ترامپ در ماه جاری آن را بدترین توافقی خواند که تاکنون دیده است از آن‌چه انتظار می‌رفت با ثبات‌تر است.

وی افزود: تا زمانی که طرف‌ها برجام را اجرایی کنند این توافق از آنچه که بسیاری فکر می‌کنند پایدارتر است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه گزارش آمانو درباره اجرای برجام منتشر شد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات