ظریف: ایران علیرغم همه فشارها توانسته تنها محیط امن را در منطقه فراهم کند

ظریف: ایران علیرغم همه فشارها توانسته تنها محیط امن را در منطقه فراهم کند
بازدید 579 زمان 2017/02/25 کد خبر 4754

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، نشست بزرگداشت شهدای وزارت امور خارجه صبح امروز شنبه با حضور محمد جواد …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، نشست بزرگداشت شهدای وزارت امور خارجه صبح امروز شنبه با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در مرکز مطالعات و پژوهش وزارت امور خارجه برگزار شد. در این مراسم قرار است از ٣٧ خانواده شهدای وزارت امور خارجه تقدیر شود.

در این مراسم، محمد جواد ظریف وزیر خارجه، مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر خارجه، ابراهیم رحیم پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر خارجه، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه و سید کاظم سجادپور رئیس مرکز پژوهش های وزارت خارجه به همراه خانواده‌های شهدای وزارت امور خارجه حضور دارند.

در ابتدای این مراسم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: شهادت یکی از محکمترین پایه‌های اقتدار ملی ماست. جمهوری اسلامی ٣٨ سال است که در برابر همه تحریم‌ها، جنگ‌ها، خصومت‌ها و دشمنی‌ها ایستازگی کرده و موفق‌تر از قبل از همه این صحنه‌ها بیرون آمده و توانسته تنها محیط امن در یک منطقه سراپا خشونت و درگیری و سبوعیت و کشتار باشد.

وی افزود: جمهوری اسلامی توانسته در حوزه‌های مختلف از صنعت هسته‌ای تا اقتصاد مقاومتی مسیر توسعه و پیشرفت را با اقتدار طی کند. توانسته در برابر قدرت‌های جهانی ایستادگی، مقابله و مقاومت کند. چه در صحنه جنگ که همه در کنار متجاوز بودند و چه در فناوری که همه برای محروم کردن ملت ما از علم و فناوری ممانعت می‌کردند؛ همان علمی که این مردم در گذشته سخاوتمندانه به مردم دنیا می‌دادند.

وزیر خارجه افزود: به برکت مکتب ایثار و مقاومت که سرمایه جاودانی آن در خون امام حسین و رهروان ایشان است این مردم توانستند بر همه مشکلات، ناملایمات، فشارها، جنگ‌ها و تحمیل‌ها پیروزمندانه کنار آیند و امروز به عنوان یک کشور پیشرفته که هم اقتصاد و فناوری و پیشرفت و ابزار دفاعیش درونزاست قد علم کنند. پیام‌های که این شهدا به دنیا دادند پیام قدرت و اقتدار است و ما تا پایان تاریخ مرهون ‌آن‌ها هستیم. به خاطر شهداست که ما می‌توانیم مسیر پیشرفت را طی کنیم و در صحنه‌های دیپلماسی هم مذاکره کنیم و مقاومت کنیم.

ظریف گفت: بعد از توافق هسته‌ای کشورهای منطقه که امروز امیدی پیدا کرده‌اند سراسیمه به واشنگتن رفته و پیامشان این بود که کجا ما را رها کردید. آن‌ها هیچ امیدی به داخل و مردمشان ندارند و مجبورند به بیرون اتکا کنند و بر همین مبناست که با یک حرکت نگران و با یک حرکت ذوق‌زده می‌شوند ولی ما توانسته‌ایم به برکت شهدا و ملت و رهبری بدون نگرانی به مسیرمان ادامه دهیم.

 وزارت خارجه کل دیپلماسی‌اش به برکت ایثار و شهادت است و این افتخار ماست که در صحنه بین‌المللی با جانبازان شیمیایی حاضر می‌شویم. جانبازانی که با اقتدار در صحنه‌ها حضور می‌یابند و به غربی‌ها می‌گویند این ثمره کار شماست. آن‌ها می‌دانند در برابر ملتی که با تلاش ایثارگران و دانشمندان و نیروهای مسلح کشور به اقتدار رسیده‌اند هیچگاه نگران رجزخوانی کشورهایی که همه چیزشان وابسته به دیگران است نخواهند شد.

 امیدوارم همه ما بتوانیم در برابر این شهیدان وامام شهیدان و سید شهیدان سربلند و رو سفید باشیم.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ظریف: ایران علیرغم همه فشارها توانسته تنها محیط امن را در منطقه فراهم کند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات