تولید محتوا برای مقابله با تهدید دشمنان نیازمند رویکرد فرهنگی است

تولید محتوا برای مقابله با تهدید دشمنان نیازمند رویکرد فرهنگی است
بازدید 452 زمان 2017/02/28 کد خبر 4839

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، ایرج کارخایی در نشست هم اندیشی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، ایرج کارخایی در نشست هم اندیشی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان به میزبانی دفتر وی، در خصوص زیرساخت های فرهنگی و هنری با بیان اینکه رویدادهای فرهنگی هنری خوب و گسترده ای در استان سمنان برگزار می شود، اظهار داشت: باید از برنامه های فرهنگی هنری برای آموزش و توجه مردم به تهدیدات دشمنان استفاده کرد.

وی فرهنگ و هنر را در عرصه آموزش موثر خواند و تصریح کرد: زیرساخت های خوبی از جمله مجتمع های فرهنگی هنری در استان ایجاد شده است که می تواند در بحث پدافند غیرعامل و مقابله با تهدیدات دشمنان در عرصه های مختلف تاثیرگذار و مهم باشد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان سمنان به انواع تهدیدات دشمنان اشاره کرد و گفت: فضای سایبری و مشکلات زیست محیطی از جمله این تهدیدات است که باید با برنامه و تدبیر با دشمنان در عرصه های مختلف مقابله و مبارزه کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در این نشست بر گفتمان سازی و تبدیل ادبیات پدافند غیرعامل به گفتمان رایج تاکید کرد و  افزود: برای تحقق اصل پدافند غیرعامل باید این موضوع در جامعه شناسانده و فرهنگ سازی شود.

محمدرضا سوقندی نهادسازی در این عرصه را  مهم خواند و گفت: رابطه بین عامل و غیرعامل را در مساله پدافند باید شناسانده و در جامعه فرهنگ پدافند غیرعامل را ترویج کنیم.

وی تولید خاطره را یکی از راه های تبدیل یک مساله به فرهنگ عمومی دانست و گفت: برای تولید خاطره باید به ابزارهای مناسب فرهنگی و هنری و تبلیغی  توجه کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، نفوذ در افکار عمومی را مهم دانست و گفت: الگوسازی و جریان سازی نیز در این عرصه بسیار تاثیرگذار است و باید در عرصه فرهنگ و هنر با تولید کتاب، اقدامات فرهنگی، تولید پایان نامه ها و … پدافند غیرعامل را به گفتمان ملی تبدیل کنیم.

سوقندی با تاکید بر لزوم اتجاد جریان فرهنگی گفت: باید از ظرفیت های مختلف از جمله شورای فرهنگ عمومی، کانون های فرهنگی هنری مساجد و … در عرصه تقویت پدافند غیرعامل در جامعه استفاده شود

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه تولید محتوا برای مقابله با تهدید دشمنان نیازمند رویکرد فرهنگی است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات