بررسی سند راهبردی پدافند غیر عامل استان

بررسی سند راهبردی پدافند غیر عامل استان
بازدید 86 زمان 2017/03/04 کد خبر 4919

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، علی رضا رشیدیان در این جلسه ضمن استماع گزارش جمع بندی سند راهبردی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، علی رضا رشیدیان در این جلسه ضمن استماع گزارش جمع بندی سند راهبردی پدافند غیر عامل استان، اظهار داشت:  هدف از تدوین این سند، جلوگیری از وارد شدن خسارات احتمالی مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی یا به حداقل رساندن  میزان آن ها است.  

وی افزود: کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفاً با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی از دیگر اهداف تدوین این سند است. 

استاندار خراسان رضوی با اشاره به لزوم ایفای نقش موثر تمام نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی در پدافند غیر عامل، تاکید کرد: روح پدافند غیر عامل و ملاحظات آن باید در تمامی قسمت های اجرایی با هدف تداوم ارائه ی خدمات و و پایداری آن ها، ساری و جاری باشد. 

رئیس شورای پدافند غیر عامل خراسان رضوی، همکاری شورای مدیریت بحران و پدافند را به منظور مدیریت مطلوب تر بحران ها و کاهش خسارت ها، ضروری دانست. 

رشیدیان تصریح کرد: این شورا قطعا در حوزه ی مدیریت اجرایی هیچ دستگاهی ورود نخواهد کرد و ادارات و نهاد ها ماموریت های ذاتی خود را با ملاحظات پدافند غیر عامل دنبال می کنند. 

استاندار خراسان رضوی تدوین و بومی سازی سند راهبردی را که برای نخستین بار در کشور صورت می گیرد اقدامی شایسته دانست و گفت: این سند پس از بررسی و جمع بندی مجدد نظرات اعضا، برای تصویب نهایی و ارائه به مرکز، در جلسه ی آتی ارائه شود.    

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی نیز در این جلسه با اشاره به مزیت های این سند راهبردی، افزود: در آن تمام ملاحظات و مطالعات فرادستی پدافند غیر عامل لحاظ شده است. 

سید جواد حسینی افزود: در  سند راهبردی پدافند غیر عامل استان، اولویت های مدیریتی برای مداخله و راهکارهای کاملا علمی و کارشناسانه ی آن مشخص شده است. 

گفتنی است: این سند راهبردی با پنج هدف کلان،  ۱۳ راهبرد، ۲۶ سیاست و ۶۳ برنامه تدوین شده و توسط مدیر کل پدافند غیر عامل استان در این جلسه ارائه شد

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه بررسی سند راهبردی پدافند غیر عامل استان

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات