نیویورک تایمز خبر داد: ناکامی حملات سایبری آمریکا علیه برنامه موشکی کره شمالی

نیویورک تایمز خبر داد: ناکامی حملات سایبری آمریکا علیه برنامه موشکی کره شمالی
بازدید 60 زمان 2017/03/05 کد خبر 4959

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فرانسه، نشریه آمریکایی نیویورک تایمز از حملات سایبری این …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فرانسه، نشریه آمریکایی نیویورک تایمز از حملات سایبری این کشور علیه برنامه موشکی کره شمالی خبر داد.

روزنامه نیویورک تایمز در شماره روز شنبه خود نوشت این کشور در سال ۲۰۱۴ به حملات سایبری خود برای ایجاد اختلال در برنامه موشکی کره شمالی شدت بخشید.

بر اساس این گزارش، باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا پیش از ترک کاخ سفید به دونالد ترامپ، جانشین خود تاکید کرد تهدیدات ناشی از کره شمالی احتمالا فوری ترین خطری خواهد بود که او باید به آن بپردازد.

این در حالی است که کارشناسان در مورد کارآمدی حملات سایبری آمریکا ابراز تردید کرده اند. هر چند در ماه های نخست، برنامه موشکی کره شمالی با شکست هایی روبرو شد که نشان از موفقیت حملات سایبری واشنگتن داشت، اما در ماه های اخیر، پیونگ یانگ با موفقیت هایی در این زمینه روبرو شد که کارآمدی حملات سایبری را با تردید روبرو کرد.

به گفته کارشناسان، شکست های متعددی که کره شمالی با آن مواجه شد، ناشی از مشکلاتی در مرحله تولید و ناتوانی متخصصان کره شمالی بود که بعدها رفع شد. در هشت ماه گذشته، پیونگ یانگ سه فروند موشک میان برد شلیک کرد.

کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی ماه ژانویه گذشته اعلام کرد کشورش در مرحله نهایی شلیک موشکی قاره پیماست که توانایی حمل سلاح هسته ای و حمله به آمریکا را دارد.

روزنامه نیویورک تامیز در مقاله خود به نقل از کارشناسانی که نامی از آن ها برده نشده، نوشت احتمالا گفته های کیم جونگ-اون بلوف نیست. 

این روزنامه، با اشاره به اظهار نظر مسئولان دولت قبلی و دولت کنونی آمریکا و همچنین نتیجه گیری از گزارش های منتشره، تاکید کرد آمریکا در حال حاضر توانایی مقابله موثر با برنامه های هسته ای و موشکی پیونگ یانگ را ندارد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه نیویورک تایمز خبر داد: ناکامی حملات سایبری آمریکا علیه برنامه موشکی کره شمالی

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات