ترامپ طرح مهاجرتی جدید خود را فردا امضا می‌کند

ترامپ طرح مهاجرتی جدید خود را فردا امضا می‌کند
بازدید 497 زمان 2017/03/05 کد خبر 4965

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی به نقل از واشنگتن پست، تعدادی از مقامات ارشد کاخ سفید اعلام کردند …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی به نقل از واشنگتن پست، تعدادی از مقامات ارشد کاخ سفید اعلام کردند دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قرار است روز دوشنبه یک طرح مهاجرتی جدید امضا کند. به نظر می رسد این طرح مهاجرتی جدید نمونه اصلاح شده همان طرحی باشد که ترامپ در ماه ژانویه امضا کرد و از سوی دادگاه فدرال لغو شد.
ترامپ روز شنبه با “جف سشنز”، دادستان کل آمریکا و “جان اف. کلی”، وزیر امنیت داخلی این کشور در عمارت خود در “مارالاگو” ملاقات کرد. این دو نفر نقش مهمی در اجرایی کردن طرح مهاجرتی ترامپ دارند.
طرح اولیه ضدمهاجرتی ترامپ ورود اتباع ۷ کشور مسلمان از جمله عراق، سوریه، ایران، سودان، لیبی، سومالی و یمن را به خاک آمریکا ممنوع کرده بود. این طرح پس از اعتراض مردم در سراسر جهان از سوی یک قاضی در سیاتل لغو شد.
دستور جدید مهاجرتی ترامپ قرار بود روز چهارشنبه گذشته امضا شود که چند روز به تاخیر افتاد. منابع آگاه اعلام کردند “رکس تیلرسون”، وزیر امور خارجه آمریکا، “جیمز متیس”، وزیر دفاع آمریکا و “هربرت مک مستر”، مشاور امنیت ملی این کشور به دلایل دیپلماتیک خواهان حذف نام عراق از فهرست کشورهای ممنوعه شده‌اند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ترامپ طرح مهاجرتی جدید خود را فردا امضا می‌کند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات