جزییات تسلیحات سایبری به کاررفته توسط سیا و GCHQ در اسناد وُلت ۷

جزییات تسلیحات سایبری به کاررفته توسط سیا و GCHQ در اسناد وُلت ۷
بازدید 510 زمان 2017/03/08 کد خبر 5059

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی،  ۸۷۶۱ سند منتشرشده توسط ویکی لیکس ظاهراً پرده از تکنیک‌هایی بر می‌دارد که …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی،  ۸۷۶۱ سند منتشرشده توسط ویکی لیکس ظاهراً پرده از تکنیک‌هایی بر می‌دارد که توسط واحد سایبری سیا در لانگلی ویرجینیا و GCHQ (ستاد ارتباطات دولت انگلیس) در چلتنهام بین ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ بکار گرفته‌شده تا از کاربران مختلف جاسوسی کنند.

در این اسناد آمده است که هکرهای دولتی گوشی‌های هوشمند و رایانه‌ها را با بدافزارهای ادیت شده موردحمله قرار داده‌اند. درواقع هکرهای دولتی با گرفتن سورس اصلی بدافزار از منابع مختلف و بازسازی آن برای اهداف جدید خود، بدافزارها را آپدیت کرده و به‌سوی گوشی و رایانه قربانی ارسال کرده‌اند.

ویرجینیا به‌عنوان مرکز اصلی و فرانکفورت (کنسول گری آمریکا) به‌عنوان دفتر اصلی برای این کار تعریف‌شده تا اروپا، خاورمیانه و افریقا را تحت پوشش حملات سایبری خود قرار دهد.

برنامه موسوم به Weeping Angel نشان می‌دهد چگونه تلویزیون هوشمند سامسونگ F8000 با کمک جاسوسان انگلیسی در MI5/BTSS (درحالی‌که آی ۵ سرویس جاسوسی داخلی است اما این کار را انجام داده است) آلوده به بدافزار شده و برای مانتیور کردن کاربر از آن سوءاستفاده شده است.

گفته می‌شود ترامپ سازمان سیا را بارها علیه خود متهم کرده ( خود ترامپ متهم به همکاری با روس‌ها است) و گفته است قصد تغییر و تحول در آن را دارد و این داستان لورفتن جدید همگام با سیاست‌های روسیه برای تسویه‌حسابی بزرگ با سیا و GCHQ صورت می‌گیرد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه جزییات تسلیحات سایبری به کاررفته توسط سیا و GCHQ در اسناد وُلت ۷

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات