کلاهبرداری اینترنتی با ترفند تهیه بلیت های نوروزی

کلاهبرداری اینترنتی با ترفند تهیه بلیت های نوروزی
بازدید 597 زمان 2017/03/12 کد خبر 5159

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا گفت: کلاهبرداران سایبری این بار …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا گفت: کلاهبرداران سایبری این بار به بهانه تهیه بلیت‌های نوروزی به حساب‌های مردم دستبرد می‌زنند. 

 سرگرد مهدی شکیب با اشاره به اینکه در ایام نوروز به علت افزایش مسافرت‌های نوروزی تهیه بلیت از مهمترین دغدغه‌های هموطنان است، 

گفت: گاهی اوقات مسافران مجبور هستند با مبالغی بالاتر از نرخ معمول، بلیت تهیه کنند و این موضوع باعث می‌شود پای دلالان به اینترنت و فضای مجازی باز شود.

 وی یکی از نارضایتی‌های عمده شهروندان در طول سال‌های اخیر را نحوه تهیه و رزرو بلیت‌های اینترنتی عنوان کرد و گفت: متاسفانه برخی از دلالان فضای مجازی اقدام به فروش‌های بلیت‌هایی با قیمت بالاتر می‌کنند. 

سرگرد شکیب با توصیه به مسافران نوروزی گفت: هموطنان دقت داشته باشند برای تهیه بلیت به مراکز و سایت‌های مجاز که در پرتال رسمی هر یک از ارگان‌های حمل و نقل عمومی مثل هواپیمایی کشوری www.cao.ir حمل و نقل ریلی www.raja.ir و حمل و نقل جاده‌ای (سایت تعاونی‌های مجاز) مراجعه کرده و خرید بلیت از سایت‌های وابسته که صورت غیرمجاز اقدام به فروش بلیت و بعضاً گرانتر از قیمت مصوب می‌کنند، خودداری کنند.

 وی با اشاره به شگردهای کلاهبرداری در این حوزه گفت: یکی از راه‌های مجرمانه که در برخی از پرونده‌های تشکیل شده در پلیس فتا نیز مورد بررسی قرار گرفته است، افراد سودجو اقدام به طراحی سایت‌های جعلی فروش بلیت اینترنتی کردند و با استفاده از این شگرد توانستند مبلغ زیادی از حساب شهروندان به سرقت ببرند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه کلاهبرداری اینترنتی با ترفند تهیه بلیت های نوروزی

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات