پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی دریایی را در اختیار داریم/آمادگی کامل برای خنثی‌سازی هرگونه “تهدید‌”

پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی دریایی را در اختیار داریم/آمادگی کامل برای خنثی‌سازی هرگونه “تهدید‌”
بازدید 559 زمان 2017/03/16 کد خبر 5243

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در حاشیه افتتاح نمایشگاه راهیان نور نیروی دریایی راهبری …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در حاشیه افتتاح نمایشگاه راهیان نور نیروی دریایی راهبری ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایگاه دریایی خرمشهر اظهار داشت: چهل و چهارمین ناوگروه نیروی دریایی در هفته اخیر بعد از ۱۵۰ روز دریانوردی به کشور بازگشت که رکورد دریانوردی را شکست.

وی افزود: این ناوگروه با حضور در اقیانوس هند جنوبی و اطلس، توانمندی‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت تا تعبیر فرمایش مقام معظم رهبری با عنوان “مظهر اقتدار مردم در دریا” را نشان بدهد.

فرمانده کل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: در روزهای اخیر ناوگروه نیروی دریایی ارتش در دریای خزر مهمان روسیه بود و هم‌زمان با آن ناوگروه دیگر ما در بندر عمان حضور داشت و اکنون درراه رسیدن به بندر هندوستان است؛ ما نیز میزبان ناوگروه پاکستانی در بندرعباس بودیم که این نشان‌دهنده توانمندی‌های نیروی دریایی درزمینهٔ دیپلماسی فعال دریایی است.

وی گفت: ما در ارتباط با کشورهای دنیا برای نشان دادن توان و اقتدار، فرهنگ و انقلاب در ارتباط با کشورهای دنیا فعال هستیم هم‌زمان با آن تحرکات دشمن را به‌طور دقیق رصد می‌کنیم، رصد اطلاعاتی کافی بر تحرکات دشمن وجود دارد همچنین برای خنثی‌سازی هرگونه تهدید دشمن آمادگی کامل داریم.

امیر دریادار سیاری بیان کرد: بعد از ناوشکن جماران، ناوشکن دماوند الحاق پیدا کرد و به‌زودی ناوشکن سهند نیز به جمع ناوشکن‌ها الحاق پیدا می‌کند، ناوهای موشک‌انداز ما به‌زودی یکی پس از دیگری به جمع ناوشکن‌های ما می‌پیوندند، تولید زیردریایی‌های کلاس غدیر و فاتح در حال اقدام است و روزبه‌روز به توان دریایی خود را افزایش می‌دهیم.

وی تصریح کرد: امروز تمام تجهیزات موردنیاز نیروی دریایی ارتش برای حضور در آب‌های آزاد جهان که هزاران کیلومتر با مرزهای ما فاصله دارد به دست توانمند جوانان متخصص داخلی خودمان تأمین‌شده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین با تأکید بر اینکه در نیروی دریایی به شعار “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” قاطعانه عمل شده است، اظهار داشت: افتخار می‌کنیم که تدبیر مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را عملیاتی کردیم، امروز تمام تجهیزات نیروی دریایی به دست توانمند جوانان ایرانی با نگاه به درون تأمین‌شده است.

وی تصریح کرد: به ملت ایران اطمینان می‌دهیم که درزمینهٔ تولید تجهیزات موردنیاز نیروی دریایی که بالاترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی را در اختیار دارند به دست نیروهای داخلی با همکاری صنایع دفاع و دانشگاه‌های کشور و همچنین همت بلند جوانان ایرانی تولید می‌شود، این یعنی ترجمان “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” و نیروی دریایی ارتش در این زمینه موفق بوده است.

امیر دریادار سیاری بیان کرد: در سال ۹۶ گام‌های بلندتری در عرصه توانمندسازی نیروی دریایی برمی‌داریم، حضور ما در آب‌های آزاد بیشتر می‌شود، منطقه رزمایش را گسترده‌تر می‌کنیم، ساخت تجهیزات را وسعت می‌دهیم، در آموزش‌ها دقت بیشتری خواهیم داشت که همه نتیجه همه این تلاش‌ها سربلندی عملکرد نیروی دریایی در حوزه توانمندی در پایان سال ۹۶  است.

وی گفت: به ملت قهرمان ایران اسلامی اعلام می‌کنیم که فرزندان شما در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هر آن وظایفی که به آن‌ها محول شده است را به بهترین نحو عملیاتی می‌کنند.

فرمانده کل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان نمایشگاه نیروی دریایی راهبری ارتش در خرمشهر را دانشگاهی برای معرفت و آگاهی از دست آوردهای متکی بر توان داخل نیروی دریایی دانست و از عموم مردم ایران خواست تا از این نمایشگاه بازدید کنند.‌

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی دریایی را در اختیار داریم/آمادگی کامل برای خنثی‌سازی هرگونه “تهدید‌”

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات