ترامپ میهمان عراقی خود را به کاهش روابط با ایران فراخواند

ترامپ میهمان عراقی خود را به کاهش روابط با ایران فراخواند
بازدید 90 زمان 2017/03/21 کد خبر 5285

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملدونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا روز دوشنبه در دیدار با حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق بار دیگر تلاش کرد …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملدونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا روز دوشنبه در دیدار با حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق بار دیگر تلاش کرد اقدامات اوباما در توافق با ایران را زیر سوال برد و با لحن همیشگی خود گفت که هیچ‌کس نمی‌داند چرا باراک اوباما با ایران توافق هسته‌ای امضا کرد.

ترامپ گفت ایران یکی از مسایلی است که تیم او با هیات عراقی که برای شرکت در مذاکراتی درباره راه‌های مقابله با داعش به واشینگتن سفر کرده‌اند، درباره آن گفت‌وگو خواهند کرد. 

دونالد ترامپ از منتقدان سرسخت توافق هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی بشمار می‌رود. در این حال محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران هم روز دوشنبه در اصفهان گفت جمهوری اسلامی احساس می‌کند منافعش همچنان در پایبندی به برجام است اما در صورت تصمیم به پایان تعهد به برجام، تهران آماده ازسرگیری فعالیت هسته‌ای خود است. دونالد ترامپ در زمان مبارزات انتخاباتی خود اعلام کرده بود که توافق هسته‌ای گروه ۵ بعلاوه یک و ایران به‌گفته او بدترین معامله ممکن بوده و اگر به قدرت برسد، آن را پاره خواهد کرد اما بعدا این نظر خود را تعدیل کرد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ترامپ میهمان عراقی خود را به کاهش روابط با ایران فراخواند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات