تلاش کنگره برای ارائه طرح جدید تحریم ایران قبل از نشست آیپک

تلاش کنگره برای ارائه طرح جدید تحریم ایران قبل از نشست آیپک
بازدید 121 زمان 2017/03/21 کد خبر 5293

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی به نقل از المانیتور، قانونگذاران کلیدی در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا در …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی به نقل از المانیتور، قانونگذاران کلیدی در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا در حال رقابت برای آماده کردن مصوبه دو حزبی تحریم های ایران، قبل از برگزاری بزرگترین کنفرانس لابی صهیونیستی (آیپک) در روز ۲۶ مارس است.

الیوت انگل، عضو دموکرات پانل امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته گفته بود: «ما هنوز مشغول مذاکره در خصوص این طرح هستیم.»

این در حالی است که در سنا، دموکرات ها هنوز نتوانسته اند در مورد یک نسخه واحد که بتواند حمایت باب کروکر، رئیس کمیته روابط خارجی را جلب کند، به توافق برسند. سناتور بن کاردین، دموکرات ارشد حاضر در کمیته مرتبط با آیپک اصرار دارد که هر گونه طرح تحریمی باید از توافق هسته ای حفاظت کند، در حالی که رابرت منندز، همکار تندروتر وی معتقد است که وی آماده اعطای امتیازات لازم برای به نتیجه رسیدن توافق بر سر این طرح است.

کاردین در این باره گفت، وی در تلاش برای تنظیم یک طرح قوی است که با برجام همخوانی داشته باشد. وی گفت، یکی از موضوعات باقیمانده مورد اختلاف این است که دولت دونالد ترامپ و دولت های آینده تا چه میزانی اختیار برای مستثنی کردن تحریم های مصوب کنگره داشته باشند.

کاردین گفت: «حرف آخر را کنگره خواهد زد، اما شما باید به رئیس جمهور از نظر امنیت ملی قابلیت انعطاف پذیری بدهید.»

به گفته یک مقام آگاه، انتظار می رود طرح سنا، در بردارنده تحریم های غیر هسته ای باشد که شامل توافق سال گذشته انجام شده بین کروکر و منندز است.

از جمله انتظار می رود تحریم هایی علیه برنامه موشکی ایران در این طرح گنجانده شود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه تلاش کنگره برای ارائه طرح جدید تحریم ایران قبل از نشست آیپک

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات