برای جنگ اقتصادی باید با نیروهای انقلاب کادرسازی کرد/انقلابی بودن امروز یک ضرورت است

برای جنگ اقتصادی باید با نیروهای انقلاب کادرسازی کرد/انقلابی بودن امروز یک ضرورت است
بازدید 525 زمان 2017/03/25 کد خبر 5351

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح جمعه (چهارم فروردین ۹۶) در گردهمایی رزمندگان …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح جمعه (چهارم فروردین ۹۶) در گردهمایی رزمندگان و پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس در حسینیه ثارالله دزفول با تبریک فرارسیدن سال نو و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای عملیات فتح المبین، اظهار کرد: دزفول نقش مؤثری در عملیات فتح المبين داشت. دزفول با تقدیم عالم رباني و مجاهد علمي، مرحوم شيخ مرتضي انصاری در تحقق اسلام ناب در ایران نقشي مؤثر داشته است.

رضایی با اشاره به شعار سال ۹۶ که از سوی مقام معظم رهبری “اقتصاد مقاومتی، تولید  اشتغال” نامگذاری شده است، گفت: ضرورت تاریخی ایجاب می‌کند که در مقوله انقلاب سوم، به ندای اماممان لبیک بگوییم.

وی افزود: ایشان از مردم، حوزه‌های علمیه، قواي سه‌گانه و همه نهادها و دستگاه‌های كشور می‌خواهند که انقلابی باشند و انقلابی عمل کنند. انقلابی بودن، امروز یک ضرورت است و به معنای در گذشته ماندن نیست؛ چراکه باید با تداوم انقلاب و انقلابي گري در مسير آينده، اتفاقی بزرگ را رقم بزنيم. امروز مهم‌ترین خواسته مردم و مقام معظم رهبری از ما، شناخت این اتفاق بزرگ و انجام‌وظیفه در آن است.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس ادامه داد: انقلاب اسلامی فراتر از ساقط کردن شاه و رژیمش بود و ۲۲ بهمن هرگز پایان انقلاب نبود؛ اولین کسی که دو، سه هفته پس از ۲۲ بهمن از رادیو به مردم گفت انقلاب تمام‌شده و به خانه‌هایتان بروید، مرحوم مهندس بازرگان بود؛ حال‌آنکه در اسفند ۵۷ دموکرات‌ها به پادگان ارتش در مهاباد حمله کردند و با توپ، مراکز اداره شهر را هدف قرار دادند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: انقلاب اسلامی سرآغاز یک سلسله تحولات بود که متوقف نخواهد شد و ادامه خواهد داشت. تحولات كشور تا امروز عمدتاً شامل سیاست، امنیت و دفاع شده است؛ درحالی‌که باید مقاومت‌ها در برابر ورود انقلاب به اقتصاد، صنعت، علم، شهرسازی، هنر و سیاست خارجی را کنار زد.

این استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: آقای ترامپ با فرار به جلو، می‌خواهد دولت ما را منفعل کند تا از مطالبه حقوقمان دست برداریم. باوجود اینکه ما در امنیت و دفاع، تحریم‌های بیشتری نسبت به اقتصاد داشته‌ایم، پیشرفت‌هایمان نيز در اين دو حوزه بسیار بيشتر بوده و تحریم‌های ظالمانه آمريكا و امثال ترامپ نتوانسته و نمی‌توانند جلوی این رشد را بگیرند.

رضایی افزود: انقلاب اقتصادی با گشودن مسير انقلاب به درون اقتصاد كشور جلوی فساد و رانت را می‌گیرد. ویژگی‌های این انقلاب، تطابق باسیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و استفاده از همه ظرفیت‌ها به‌ویژه مدیریت انقلابی و نیروهای انقلاب است.

وی با اشاره به جهت‌گیری تعیین شعارهای اقتصادی در ۱۰ سال اخیر توسط مقام معظم رهبری، تصریح کرد: نباید در گذشته بمانیم، بلكه باید در حال حرکت به جلو، مرزها را حفظ کنیم. ما مکلف به همت‌های بلند و حفظ چارچوب‌ها هستیم و نباید ناامید و خسته شویم و نسخه‌های خارج از انقلاب را بپذیریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: تمام نسخه‌ها را در این چهار دهه و پیش از آن امتحان کرده‌ایم و اطمينان داريم تنها نسخه‌ای که می‌تواند ما را متحول کند، نسخه بومی انقلاب اسلامي است. سیاست‌های کلی ابلاغی رهبر انقلاب، راهنما و هدایتگر خوبي براي همان نسخه‌ای است که ما به آن نیازمندیم و باید آن را اجرایی کنیم؛ درحالی‌که در پنج دولت گذشته، تنها حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد این سیاست‌ها اجرایی شده است.

رضایی در ادامه به نسخه «نگاه به بیگانگان» اشاره و تصریح کرد: تا کی می‌خواهند وقت مردم و نظام را بگیرند تا تکنولوژی و سرمایه از غرب به ایران بیاید. ما نیازی به سراب نداریم و با لبیک به ندای رهبر انقلاب، حوزه‌های فتح‌نشده را تسخیر خواهیم کرد.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام همچنین خطر انحراف افکار عمومی توسط رسانه‌ها را موردتوجه قرار داد و گفت: ما در سوریه و عراق، هرچند برای حرم آل الله جان می‌دهیم اما پول زیادی خرج نمی‌کنیم و اين را آمریکایی‌ها می‌دانند. ما می‌گوییم به‌جای فراخواندن مشاورانمان از سوريه و عراق، کالاهايمان را به آنجا بفرستیم تا بازارهای سوریه، پر از کالاهای ساخت ترکیه نباشد.

رضایی با تأکید بر اینکه باید عقب‌ماندگی‌ها را در این زمینه را جبران کنیم، عنوان کرد: حضور ما در سوریه، آوازه ایران را به‌عنوان کشوری که با تروریست‌ها می‌جنگد، در جهان مطرح کرد. ما ناجی اروپایی‌ها، مسلمانان و مسیحیان جهان شده‌ایم و دشمنان ما همان‌هایی شناخته می‌شوند که خلبان مسلمان اردنی را در قفس زنده زنده سوزاندند.

وی افزود: ما افتخار می‌کنیم که با این‌ها جنگیده‌ایم.ما افتخار می‌کنیم كه از مردم یمن در برابر هواپیماهایی که مدرسه و مسجد را بمباران می‌کنند، دفاع می‌کنیم و چرا باید از این افتخار عقب‌نشینی کنیم؟

استاد اقتصاد دانشگاه تهران گفت: انقلاب اقتصادی، از ارزش‌ها و فرهنگ شروع می‌شود. کشاورزی و صنعت ما باید آمریکایی‌ها را مأیوس کند. جنگ امروز، نبرد اقتصادی است و باید با به میدان آمدن نیروهای انقلاب، کادرسازی کرد و معیشت مردم را بهبود بخشید.

رضایی گفت: اگر این کار صورت نگیرد، بسیاری از دستاوردهای گذشته ممکن است، آسیب ببینند. باید جلوی فساد و اسراف را گرفت و مسأله بیکاری باید با اقدامی اساسی، حل شود؛ چراكه با نصیحت و انتظار کشیدن مسأله حل نمی‌شود.

در آغاز این مراسم که در حضور مادران آسمانی و خانواده‌های گران‌قدر شهدا، امام‌جمعه، فرماندار، نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی، شهردار و اعضای شورای شهر دزفول برگزار شد، سردار حاج غلامحسین کلولی مدیرعامل بنیاد چهارم خرداد در تهران با تبریک فرارسیدن سال نو، ورود فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس را به شهر مقاوم دزفول خیرمقدم گفت.

در این گردهمایی همچنين با حضور دکتر محسن رضایی از کتاب “فاتحان سایت رادار” که به روايت حماسه‌آفرینی رزمندگان دزفول می‌پردازد، رونمایی شد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه برای جنگ اقتصادی باید با نیروهای انقلاب کادرسازی کرد/انقلابی بودن امروز یک ضرورت است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات