فلاحت پیشه: هرگونه تحریم جدید، علیه کشورمان نقض برجام است

فلاحت پیشه: هرگونه تحریم جدید، علیه کشورمان نقض برجام است
بازدید 598 زمان 2017/03/25 کد خبر 5365

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، “حشمت‌الله فلاحت‌پیشه” عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلسدر رابطه با بیانیه …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، “حشمت‌الله فلاحت‌پیشه” عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلسدر رابطه با بیانیه اخیر وزارت امور خارجه آمریکا مبنی بر تحریم ۱۱ شرکت و فرد از چین، کره‌شمالی و امارات عربی به علت انتقال فناوری به ایران اظهار داشت: در برنامه جامع اقدام مشترک تاکید شده که هرگونه تحریم جدید، نقض برجام است.

وی با بیان اینکه از سوی دیگر همه دولت‌ها از جمله دولت آمریکا موظف هستند تحریم‌های ثانویه و مازاد بر قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد را لغو کنند، ادامه داد: همچنین در برجام به ایران برای استفاده از فناوری‌های روز موشکی مجوز داده شده و زمان آن هم مشخص است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه از سه منظر مشخص مذکور اقدام جدید دولت آمریکا خلاف برجام است، گفت: از آنجایی که شرایط بین‌المللی برای عدم اجرا یا پاره‌کردن برجام فراهم نیست، آمریکایی‌ها سعی می‌کنند با تحریم‌های جدید امکان استفاده ایران از شرایط پساتحریم‌ را دشوار کنند.

فلاحت‌پیشه با تاکید بر اینکه همه این موارد باید به عنوان ادله‌ای برای نقض برجام از سوی ایران ارجاع شود، تصریح کرد: تا اواسط اردیبهشت ‌ماه دقیقا مشخص می‌شود که دولت جدید آمریکا چه رفتاری با برجام دارد.

وی با اشاره به اینکه اوباما بعد از انعقاد برجام یکسری از تحریم‌های ایران را به حالت تعلیق درآورد، خاطر نشان کرد: اگر ترامپ، تعلیق این تحریم‌ها را ادامه ندهد و شروع به اجرای مجدد آن‌ها کند، عملا برجام از طرف آ‌مریکایی‌ها پایان یافته است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه فلاحت پیشه: هرگونه تحریم جدید، علیه کشورمان نقض برجام است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات