اردوغان ایران را به سیاست نژادپرستانه‌ در عراق متهم کرد

اردوغان ایران را به سیاست نژادپرستانه‌ در عراق متهم کرد
بازدید 597 زمان 2017/03/26 کد خبر 5375

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، رجب طیب اردوغان — رئیس جمهور …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، رجب طیب اردوغان — رئیس جمهور ترکیه — در اظهاراتی گستاخانه و عجیب مدعی شد ایران سیاست‌هایی “نژادپرستانه” در عراق در پیش گرفته است.

بر این اساس، اردوغان امروز (شنبه) در پایان مجمع سالانه ترکیه-انگلیس؛ ایران را به “اتخاذ سیاست‌های نژادپرستانه و تبعیض قومی” در عراق متهم کرد.

اردوغان در این سخنرانی درباره مسائل مختلفی صحبت کرده و گفت: حمله تروریستی به لندن نمونه‌ای از آن است که تروریسم هیچ حد و مرزی نمی‌شناسد و تروریست‌ها اصول اخلاقی ندارند.

وی افزود: ترکیه احتمالا بعد از برگزاری همه پرسی تغییر قانون اساسی در ۲۷ فروردین، همه‌پرسی دیگری مانند «برگزیت» برای تصمیم گرفتن درباره پیوستن به اتحادیه اروپا برگزار کند.

اردوغان با بیان اینکه صبر ترکیه در برابر رویکردهای خصمانه کشورهای اروپایی حدی دارد، گفت: هرگز توهین‌های روزانه به کشور، مردم و دیپلماسی خود را نمی‌پذیرد.

وی همچنین تاکید کرد: تا زمانی که سران اروپایی به «دیکتاتور» خطاب کردن او ادامه دهند، وی نیز آنها را «فاشیست» و نژادپرست می‌خواند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه اردوغان ایران را به سیاست نژادپرستانه‌ در عراق متهم کرد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات