بیمه های اروپایی هنوز پوششی برای فاینانس پروژه های ایران ندارند

بیمه های اروپایی هنوز پوششی برای فاینانس پروژه های ایران ندارند
بازدید 489 زمان 2017/03/26 کد خبر 5405

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، مهدی کرباسیان با اعلام اینکه در پسا برجام امکان خریداری فناوری برای طرح …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، مهدی کرباسیان با اعلام اینکه در پسا برجام امکان خریداری فناوری برای طرح های معدنی را پیدا کردیم، اظهارداشت: پیش از این ، محدودیت‌های بین المللی اجازه این کار را نمی داد البته پس از برجام تا امروز  به رغم گشایش هایی که در بخش بانکی صورت گرفته است ولی هنوز برخی از محدودیت‌های بانکی برطرف نشده و حتی خطوط اعتباری نیز فعال نیست.

وی با اشاره به اینکه مجبوریم پول‌های خودمان را از کانال هایی  محدود وارد کشور کنیم، افزود: در کنار این مشکلات بعد از برجام توانستیم در جذب سرمایه گذاران خارجی به موفقیت های خوبی دست پیدا کنیم.از جمله آنها می‌توان به این تفاهم نامه های منعقد شده با شرکت نالکوی هند، تفاهم نامه با شرکت دانیلی ایتالیا در خصوص ایجاد شرکت مشترک و همکاری با فرانسوی ها ، چینی ها و ژاپنی ها تفاهم نامه اشاره کرد.

معاون وزیر صنعت به زمان بر بودن سرمایه گذاری در بخش معدن اشاره کرد وگفت: تنها مذاکرات فاینانس شرکت های خارجی با بانک هایشان ممکن است چند سال طول بکشد. مشکل بیمه ساچه با ایران در مورد اعتبارات تعریف شده در گذشته هنوز برطرف نشده است. بسیاری از بیمه های اروپایی هنوز پوششی برای فاینانس پروژه های ایران ندارند که باید اجرایی شوند. یکسری زیرساخت هایی برای تامین مالی و سرمایه گذاری نیاز است. دولت در حال پیگیری است و فکر می کنیم طی چند ماه آینده مشکل ساچه رفع شود و خطوط اعتباری به طور واقعی همچون گذشته راه بیفتد که درنتیجه می توانیم بخش بیشتری از پروژه ها را به فاینانس بین المللی وصل کنیم.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه بیمه های اروپایی هنوز پوششی برای فاینانس پروژه های ایران ندارند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات