مرکل: تروریسم را پناهجویان به آلمان نیاوردند

مرکل: تروریسم را پناهجویان به آلمان نیاوردند
بازدید 627 زمان 2016/09/21 کد خبر 542

«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در حمایت از سیاست های این کشور در قبال پناهجویان، گفت که نباید این افراد را به خاطر حوادث تروریستی اخیر …


«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در حمایت از سیاست های این کشور در قبال پناهجویان، گفت که نباید این افراد را به خاطر حوادث تروریستی اخیر ملامت کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، مرکل افزود که نه تنها پناهجویان عامل بروز پدیده تروریسم افراط گرا در آلمان نیستند، بلکه بسیاری از شهروندان این کشور حتی به اختیار خود، عازم سوریه شده اند.
 

« توماس دی ماتزیر» وزیر کشور آلمان در ماه ژوئن گفته بود که در مجموع بیش از ۸۰۰ تبعه آلمان با هدف پیوستن به تروریست ها، به عراق و سوریه سفر کرده اند.
 

مرکل در سخنان روز چهارشنبه خود خاطر نشان کرد : آلمان، پذیرای اسلام، مطابق با قانون اساسی کشور است. اما مذهبی که در تناقض با قانون اساسی و حقوق برابر زنان در جامعه است، جایی در آلمان ندارد.
 

آلمان سال گذشته میلادی میزبان بیش از یک میلیون پناهجو بود. این کشور در ماه های گذشته شاهد چند اقدام تروریستی بود که برخی، انگشت اتهام در این زمینه را به سمت پناهجویان گرفتند.
 

نشریه اشپیگل اواسط ماه جاری خبر داده بود ک دو عامل حمله تروریستی اخیر آلمان با عناصر گروهک تروریستی داعش در عربستان سعودی در تماس بودند. ریاض اما سیاست سکوت را انتخاب کرد.
 

منبع : تابناک


خبر های مشابه مرکل: تروریسم را پناهجویان به آلمان نیاوردند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات