ارتباط عوامل حوادث آلمان با عناصر عربستانی داعش

ارتباط عوامل حوادث آلمان با عناصر عربستانی داعش
بازدید 595 زمان 2016/09/21 کد خبر 547

دو مجری حوادث تروریستی اخیر آلمان که گروه تروریستی داعش مسئولیت آنها را بر عهده گرفت، با عناصر این گروه تندرو و تروریستی و به …


دو مجری حوادث تروریستی اخیر آلمان که گروه تروریستی داعش مسئولیت آنها را بر عهده گرفت، با عناصر این گروه تندرو و تروریستی و به ویژه با عناصر عربستانی آن ارتباط داشتند.

به گزارش مهر به نقل از هفته نامه اشپیگل آلمان، دو مجری عملیات قبل از اجرای ماموریت های خود با استفاده از سیستم های مختلف ارتباطی با اشخاص مختلف در ارتباط بودند که شماره تلفن های افراد مذکور نشان می دهد که اصالت عربستانی دارند.

این هفته نامه خاطر نشان کرده است که «ریاض خان احمد زی» (۱۷ ساله) که به احتمال زیاد افغانی تبار است و در تاریخ ۱۸ ژوئیه با تبر به مسافران یک قطار مسافربری حمله کرده و ۵ نفر را زخمی کرده بود، پیشنهادی از سوی یکی از عناصر گروه تروریستی داعش دریافت کرده بود که به موجب آن باید در سناریویی مشابه حادثه ۱۴ ژوئیه در جنوب فرانسه، با خودرو گروهی از شهروندان آلمانی را زیر می گرفت.

اشپیگل اعلام کرد که احمد زی در واکنش به این پیشنهاد اعلام کرده است که گواهینامه رانندگی ندارد و بهتر است عملیات حمله به قطار را اجرا کند. این جوان مهاجم پس از اجرای عملیات مذکور به ضرب گلوله پلیس آلمان کشته شد.

اما عامل حادثه تروریستی ۲۴ ژوئیه که منجر به زخمی شدن ۱۵ نفر شد، «محمد دلیل» سوری الاصل بود که وی هم با یکی از عناصر گروه تروریستی داعش در ارتباط بود و از وی خواسته شده بود از صحنه انفجار کوله پشتی خود در یک جشنواره موسیقی در شهر انسباخ در جنوب آلمان تصویربرداری کرده و آنرا به گروه داعش ارسال کند.

اشپیگل در پایان اعلام کرده است که محققان بر این باورند که این مهاجم در هنگام منفجر کردن بمب همراه خود به اشتباه جان خود را از دست داده است؛ چرا که تماس های برقرار شده میان وی و عنصر داعش نشان می دهد که قصد انجام عملیات انتحاری را نداشته است، بلکه می خواسته پس از عملیات مذکور، چندین حمله دیگر را هم اجرا کند.

منبع : تابناک


خبر های مشابه ارتباط عوامل حوادث آلمان با عناصر عربستانی داعش

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات