مشاهده بیماری آنفلوآنزای مرغی در همدان/قرنطینه بازارچه پرندگان

مشاهده بیماری آنفلوآنزای مرغی در همدان/قرنطینه بازارچه پرندگان
بازدید 183 زمان 2017/03/31 کد خبر 5515

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، محمودرضا رسولی در گفتگو با خبرنگار مهر با تایید خبر مشاهده بیماری آنفلوآنزای مرغی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، محمودرضا رسولی در گفتگو با خبرنگار مهر با تایید خبر مشاهده بیماری آنفلوآنزای مرغی در همدان گفت: طی پایش هایی که اداره کل دامپزشکی به صورت روزانه انجام میدهد ساعاتی پیش در نمونه برداری از بازارچه پرندگان همدان نتیجه آزمایشات مثبت تشخیص داده شد.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان عنوان کرد: بلافاصله همکاران با واکنشی سریع در منطقه حاضر و معدوم سازی و ضدعفونی محل را شروع کردند.

وی افزود: هم اکنون این مکان قرنطینه شده و تابلو در آن نصب شده است.

رسولی با بیان اینکه ۳ گروه در حال حاضر معدوم سازی پرندگان این کانون را انجام می دهند، گفت: چندین مرتبه از این بازارچه نمونه برداری انجام شده بود اما در نمونه برداری اخیر نتایج مثبت گزارش شد.

رسولی  در خصوص اطلاع رسانی در روستاها نیز افزود: در روستاها اطلاع رسانی ها انجام شده و همچنان در حال پایش هستیم و مراقبت را انجام میدهیم و امیدواریم دیگر نمونه آلوده ای وجود نداشته باشد.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان تاکید کرد: مردم تا اطلاع ثانوی به هیچ وجه مرغ محلی و بومی خرید و فروش نکنند و موارد مشکوک را از طریق شماره تماس ۱۵۱۲ گزارش دهند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه مشاهده بیماری آنفلوآنزای مرغی در همدان/قرنطینه بازارچه پرندگان

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات