الزامات ۷ گانه رونق تولید و اشتغال در کشور/ تبلیغات انتخاباتی در شأن جمهوری اسلامی باشد/ هرکس به جزایر ۳ گانه ایرانی دست‌درازی کند تودهنی محکمی خواهد خورد

الزامات ۷ گانه رونق تولید و اشتغال در کشور/ تبلیغات انتخاباتی در شأن جمهوری اسلامی باشد/ هرکس به جزایر ۳ گانه ایرانی دست‌درازی کند تودهنی محکمی خواهد خورد
بازدید 157 زمان 2017/03/31 کد خبر 5519

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، آیت‌الله سیداحمد خاتمی خطیب جمعه تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، آیت‌الله سیداحمد خاتمی خطیب جمعه تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به سبک زندگی قرآنی اظهار داشت: طی سفارش و دستور قرآن، مؤمنین باید به صورت جمعی به دشمن یورش ببرند لذا هر مؤمنی باید به صورت دائم آمادگی داشته باشد.

وی افزود: یکی از این آمادگی‌ها آمادگی نظامی در جهت بازدارندگی، دفاع و پاسخ به تهدیدات است و رزمایش‌های نظامی‌ ما نیز در این راستاست. ما به هیچ کشوری تعرض نکرده و نخواهیم کرد اما هر کشوری که بخواهد کمترین تجاوزی به این نظام اسلامی داشته باشد تودهنی محکمی خواهد خورد.

خاتمی تأکید کرد: همچنین باید توجه داشت که جنگ فرهنگی از جنگ نظامی سخت‌تر است و از داخل جامعه را پوک و منهدم می‌کند. جوانانی که با فضای مجازی سر و کار دارند باید این خطر را احساس کنند و تا خطر احساس نشود، مقابله شکل نمی‌گیرد.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: مسئولین فرهنگی، حوزه‌های علمیه، وزارتخانه‌های فرهنگی و سازمان‌های تبلیغی باید وارد میدان شوند و مسئولین فرهنگی باید دقت کنند که فقط دین است که می‌تواند در برابر این تهدیدات ایستادگی کند. آنچه غرب نامش را فرهنگ می‌داند، الزاماً فرهنگ نیست و ضدفرهنگ است. نباید به بهانه شادی جوانان، ضدفرهنگ و ضد دین به جامعه تزریق شود.

وی افزود: باید با تمام توان برای تقویت نظام اسلامی تلاش کنیم و هرجا لازم است حاضر شویم؛ از جمله انتخابات ریاست جمهوری و شوراها.

خاتمی در ادامه تصریح کرد: همه می‌دانیم که دشمنان با حربه اقتصادی به مصاف مردم ما آمده‌اند و برای مقابله با جنگ اقتصادی، آمادگی اقتصادی نیاز است و آن اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری بارها به آن تأکید کردند.

امام جمعه موقت تهران با تبریک سال نو اظهار داشت: نوروز ما با نوروزی که اوباما و ترامپ منافقانه آن را تبریک می‌گویند فرق دارد؛ نوروز آنها ربطی به خدا و دین ندارد اما نوروز ما با یاد و نام خدا آغاز می‌شود. آنها نوروز را تبریک می‌گویند و با همان علیه مردم و ایران توطئه می‌کنند.

وی با اشاره به نام سال جدید نیز گفت: نامگذاری‌های سال اولاً مشخص کردن نیاز جامعه و کشور و ثانیاً تعیین کننده سمت و سوی مسئولان و مردم است که مقام معظم رهبری امسال بر روی اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال تأکید کردند.

خاتمی گفت: اگر قرار است تولید و اشتغال در این کشور رونق پیدا کند، ۷ الزام دارد؛ ابتدا اینکه مدیران متدین، انقلابی و جهادی باید وارد عرصه اقتصادی شوند، از طرفی امنیت سرمایه‌گذاری باید تأمین شود، همچنین توجه به صادرات و توسعه طرف‌های صادراتی یک ضرورت است.

وی ادامه داد: از دیگر الزامات رونق تولید و اشتغال، جلوگیری از واردات بی‌رویه و حرام تلقی کردن واردات کالاهایی است که مشابه داخلی دارد. همچنین باید از ورود کالاهای قاچاق از مبادی ورودی کشور جلوگیری شود. از سوی دیگر تولید کالای باکیفیت و فاخر و توجه ترجیح مردم به مسئله تولید داخل در برابر تولید خارجی قابل توجه است.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی و جشن بزرگ انقلاب است. جمهوری اسلامی موفقیت مردم‌سالاری دینی را در برابر نظام‌های کمونیستی و لیبرال‌دموکراسی غرب نشان داد و توانست در برابر ۶ کودتا و هزاران توطئه پیروز شود.

خاتمی با اشاره به انتخابات پیش‌رو گفت: تبلیغات انتخاباتی چه در شوراها و چه در ریاست جمهوری باید در شأن جمهوری اسلامی باشد و صداقت، اخلاص و قانون‌مداری مورد توجه و تخریب، تهمت و بی‌انصافی صورت نگیرد. اگر کسانی این اصول را زیر پا بگذارند و رأی هم بیاورند شکست خورده‌اند.

وی در ادامه سخنانش تصریح کرد: این روزها ایران‌هراسی بازار داغی پیدا کرده و دولت آمریکا می‌خواهد قانون تحریم موشکی و سپاه را به سنا ببرد از طرفی دولت عربستان و اردن با یک دروغ بیانیه مشترک علیه ایران صادر می‌کنند و بحرین که کشورش زندان مردم خود است، می‌گوید یک گروه مسلح مرتبط با ایران کشف کرده است. آنها از حاکمیت اسلام عدالت و ضدظلم نگرانند و غربی‌ها همچنان به دنبال غارت مردم ایران هستند اما این آرزو را به گور خواهند برد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به روابط ایران و روسیه اظهار داشت: از سیاست‌های خارجی نظام ما روابط صلح‌آمیز با دولت‌های غیرمحارب است و روسیه در شرایط کنونی مصداق دولت غیرمحارب است و ما در عرصه‌های مختلف با آنها هم‌افزایی داریم.

وی تأکید کرد: درب‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی به روی ۲ دولت رژیم غاصب صهیونیستی و دولت محارب آمریکا بسته است اما با آنهایی که بخواهند رابطه متقابل و عادلانه داشته باشند ارتباط داریم و سفر مسئولان ما به روسیه هم در همین راستا است.

خاتمی با بیان اینکه مقاومت مردم یمن در برابر جنایات سعودی‌ها قابل تحسین است، گفت: این جنایات یک مباشر دارد و آن دولت سفاک سعودی است و از طرفی دولت آمریکا که سلاح‌های خود را به آنجا می‌فرستد اما این جنایات یک مشوق هم دارد و آن سکوت سازمان‌های بین‌المللی است. موضوع کودک‌کشی عربستان در یمن داشت در سازمان ملل محکوم می‌شد که رئیس وقت سازمان ملل آن را با دلار معامله کرد و این یک لکه ننگ بر پیشانی سازمان ملل است.

وی افزود: ما به دولت سعودی توصیه می‌کنیم پرونده‌شان را بیش از این سیاه نکنند و دست از وحشی‌گری و آدم‌کشی بردارند و به مذاکره و گفت‌وگو روی بیاورند وگرنه روز به روز منفورتر می‌شوند و شعار مرگ بر آل سعود فراگیرتر خواهد شد.

امام جمعه موقت تهران در پایان با اشاره به برگزاری اجلاس سران عرب گفت: آنها به آنچه که در این اجلاس می‌خواستند و آن بیانیه شدید که علیه ایران بود نرسیدند اما ۲ افتضاح به بار آوردند؛ اول اینکه به سمت به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی رفتند و دیگری ادعای مالکیت جزایر سه‌گانه بود؛ این جرایر ایرانی بوده و خواهد ماند و هرکس بخواهد به آنها دست‌درازی کند تودهنی محکمی خواهد خورد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه الزامات ۷ گانه رونق تولید و اشتغال در کشور/ تبلیغات انتخاباتی در شأن جمهوری اسلامی باشد/ هرکس به جزایر ۳ گانه ایرانی دست‌درازی کند تودهنی محکمی خواهد خورد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات