طرح تحریمی جدید سناتورهای آمریکایی می‌تواند به لغو توافق هسته‌ای با ایران منجر شود

طرح تحریمی جدید سناتورهای آمریکایی می‌تواند به لغو توافق هسته‌ای با ایران منجر شود
بازدید 177 زمان 2017/04/01 کد خبر 5527

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، آنتونی بلینکن، آوریل هاینس، کولین کال، جف پرسکوت، جان فاینر و فیلیپ گوردون …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، آنتونی بلینکن، آوریل هاینس، کولین کال، جف پرسکوت، جان فاینر و فیلیپ گوردون که همگی در دولت قبلی آمریکا در حصول توافق هسته‌ای با ایران نقش داشته‌اند در یادداشتی در فارن‌پالیسی درباره تبعات منفی طرح تحریمی اخیر نمایندگان سنا علیه تهران هشدار داده‌اند.

مقام‌های سابق آمریکایی با یادآوری اینکه ایران کاملاً به مفاد برجام پایبند بوده تأکید کرده‌اند که واشنگتن برای حصول این توافق، بهایی غیر از کاهش تحریم‌ها علیه ایران نپرداخته است.

نگارندگان در بخش دیگری از این یادداشت، درباره برنامه نمایندگان کنگره برای قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان «سازمان تروریستی» هشدار داده و تصریح کرده‌اند که چنین اقدامی «منافع اندک و مخاطرات جانبی قابل توجهی» خواهد داشت.

آنها می‌نویسند: «این طرح، رئیس‌جمهور آمریکا را به سمت اعلام سپاه به عنوان گروه تروریستی پیش می‌برد. این گامی است که دولت‌های جورج بوش و باراک اوباما آن را بررسی کردند اما به دلیل منافع محدود و مخاطرات جانبی قابل توجه از آن چشم‌پوشی کردند.»

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه طرح تحریمی جدید سناتورهای آمریکایی می‌تواند به لغو توافق هسته‌ای با ایران منجر شود

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات