نیویورک‌تایمز: حتی سرمایه‌گذاران بزرگ جهان نیز در ایران کاملا دست به عصا راه می‌روند

نیویورک‌تایمز: حتی سرمایه‌گذاران بزرگ جهان نیز در ایران کاملا دست به عصا راه می‌روند
بازدید 157 زمان 2017/04/01 کد خبر 5531

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در مطلبی با اشاره به موانع موجود بر سر …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در مطلبی با اشاره به موانع موجود بر سر راه سرمایه گذاری خارجی در ایران نوشت: حتی شرکت‌های بزرگ و شناخته‌شده‌ای مانند توتال فرانسه نیز از ترس نقض تحریم‌های باقیمانده آمریکا علیه تهران طی هفته‌های اخیر با وجود عقد قرارداد با ایران مبالغ اندکی را از حساب‌های اروپایی خود به این کشور منتقل کرده‌اند. 

نیویورک تایمز در ادامه نوشت: شرکت نفتی توتال یکی از کارکنان حقوقی خود را به ایران فرستاده است تا به صورت تمام وقت مراقب نقض نشدن تحریم‌های ایران باشد. همچنین این شرکت از ترس جریمه شدن یا مسدود شدن دارایی‌های خود از هیچ تبعه آمریکایی در پروژه‌های مرتبط با ایران استفاده نمی‌کند و کاملا مراقب است با ایرانیانی که در لیست تحریم آمریکا قرار دارند، داد و ستد نکند.

این روزنامه آمریکایی در پایان نوشت: با وجود توافق هسته‌ای ایران، محدودیت‌های بانکی و نگرانی از تحریم‌های باقیمانده آمریکا همچنان راه را به روی سرمایه‌گذاری خارجی در ایران بسته‌اند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه نیویورک‌تایمز: حتی سرمایه‌گذاران بزرگ جهان نیز در ایران کاملا دست به عصا راه می‌روند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات