آغاز به کار واحد جنگ سایبری در ارتش آلمان

آغاز به کار واحد جنگ سایبری در ارتش آلمان
بازدید 151 زمان 2017/04/03 کد خبر 5551

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، تشکیل چنین نیرویی در ارتش آلمان را اورسولا فون‌در لاین، وزیر دفاع آلمان، …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، تشکیل چنین نیرویی در ارتش آلمان را اورسولا فون‌در لاین، وزیر دفاع آلمان، دو سال پیش اعلام کرده بود. اکنون این واحد جدید فعالیت خود را رسما آغاز کرده است. مرکز فرماندهی آن در شهر بن آلمان است.

ژنرال لودویگ لاین‌هوس، فرمانده واحد سایبری ارتش آلمان به هفته‌نامه “فوکوس” گفته است، واحد جدید با نام “فرماندهی سایبری و فضای اطلاعاتی”، نخستین واحد نظامی از این نوع در سطح جهان است و آلمان تنها کشور عضو ناتو است که چنین واحد نظامی در اختیار دارد.

هدف از تشکیل واحد فرماندهی سایبری، بالابردن قابلیت سایبری ارتش آلمان و دفاع از ارتش و کل کشور در برابر حملات سایبری است.

به گفته فرمانده واحد سایبری، وظیفه این واحد در درجه نخست  محافظت از ساختار فن‌آوری اطلاعات خود ارتش آلمان، روشنگری در فضای مجازی و تنظیم دستورالعمل‌ها برای حفاظت از سیستم‌های تسلیحاتی مجهز به کامپیوتر است. قابلیت‌های تهاجمی و آمادگی برای حملات سایبری نیز بخشی از وظایف این نیروی جدید است.

ژنرال لودویگ لاین‌هوس می‌گوید: برای اینکه بتوانیم از خود دفاع کنیم، باید از چگونگی حملات احتمالی آگاهی داشته باشیم.

به گفته وزارت دفاع آلمان تنها در ۹ هفته سال جاری میلادی، حدود ۲۸۴ هزار مورد تلاش برای حمله سایبری علیه نیروهای ارتش آلمان ثبت شده است. این حملات البته خساراتی در پی نداشته‌اند.

واحد فرماندهی سایبری کار خود را با ۲۶۰ نفر به عنوان ستاد مرکزی، در بن آغاز کرده است. این ستاد روز چهارشنبه (۵ آوریل) طی مراسمی با حضور اورسولا فون‌در لاین، وزیر دفاع آلمان، فعالیت رسمی خود را آغاز خواهد کرد.

به گفته ژنرال لودویگ لاین‌هوس، تا اول ماه ژوئن ۲۰۱۷ تعداد نفرات واحد فرماندهی سایبری به ۱۳۵۰۰ نفر خواهد رسید که با شمار نفرات نیروی دریایی آلمان برابر است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه آغاز به کار واحد جنگ سایبری در ارتش آلمان

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات