تبدیل یگان‌های تکاوری سپاه به یگان‌های “ویژه” و “واکنش سریع” + جزئیات

تبدیل یگان‌های تکاوری سپاه به یگان‌های “ویژه” و “واکنش سریع” + جزئیات
بازدید 61 زمان 2017/04/03 کد خبر 5561

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سردار عبدالله عراقی جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سردار عبدالله عراقی جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا» درباره میزان آمادگی رزمی نزسا در مقابل تهدیدات گفت: نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همراه با سایر قوای مسلح وظیفه دفاع از امنیت پایدار کشور جمهوری اسلامی ایران را دارد. براساس مسئولیت‌هایی که به نیروی زمینی سپاه واگذار کردند، ماموریت حضور در مرزهای جنوب شرق، شمالشرق، شمالغرب و بخشی از جنوب غرب را به ما سپرده‌اند.

وی افزود:  به فضل خدا با توجه به آمادگی‌هایی که نیروی زمینی داشته، نیروهای واکنش سریعی داریم که ابتدا به صورت تکاور بودند ولی از یک سال پیش براساس منویات فرمانده معظم کل قوا، بنا بر این شده است که نیروهای ما به “نیروهای ویژه” تبدیل شوند، مانند یگان ویژه صابرین که ما از قبل  این یگان را در اختیار داشتیم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه ادامه داد: بر این اساس، نیروها و تیپ‌های تکاور ما به نیروهای واکنش سریع، نیروی ویژه و نیروی مخصوص تبدیل می‌شوند که قادرند در زمان کمی، فراخوان و سازماندهی و آماده به جنگ شده و در کمتر از ۲۴ ساعت به هر نقطه‌ای از کشور اعزام  و به اجرای عملیات پرداخته و وارد جنگ شوند.

سردار عراقی تصریح کرد: ما با آموزش‌های خیلی خوب و با ارتقای آمادگی رزم  توانستیم به اهداف‌مان نزدیک بشویم اما بالابردن کیفیت همچنان ادامه دارد چون کیفیت حد و مرزی ندارد.

همچنین از لحاظ کمیت هم سعی می‌کنیم امکانات و نیازمندی‌هایی که یگان‌های واکنش سریع دارند برای‌شان تامین کنیم. در بازرسی‌هایی هم که ستاد کل نیروهای مسلح از نیروی زمینی داشته یگان‌های نیروی زمینی به اذعان خود این برادران، یگان‌های نزسا از توان بالا و بسیار خوبی برخوردار بوده‌اند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه تبدیل یگان‌های تکاوری سپاه به یگان‌های “ویژه” و “واکنش سریع” + جزئیات

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات