کشته شدن ۱۴ نفر در حوادث کار استان کرمانشاه

کشته شدن ۱۴ نفر در حوادث کار استان کرمانشاه
بازدید 707 زمان 2016/09/21 کد خبر 562

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل به گزارش به نقل از اداره کل پزشکی قانونی استان کرمانشاه، دکتر آرتین کمالی اظهار داشت: …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل به گزارش به نقل از اداره کل پزشکی قانونی استان کرمانشاه، دکتر آرتین کمالی اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال تعداد ۲۶ پرونده با موضوع قصور پزشکی در واحد کمیسیون‌های پزشکی اداره کل پزشکی قانونی استان  کرمانشاه بررسی و اعلام نظر صورت گرفت شد که این عدد بیانگر رشد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است.


مدیر کل پزشکی قانونی استان کرمانشاه در ادامه افزود: از مجموع ۲۶ پرونده قصور پزشکی۲ مورد منجر به صدور حکم و ۲۴ مورد نیز تبرئه صورت گرفت.


کمالی ادامه داد: در سه ماهه نخست سال گذشته تعداد ۱۴ پرونده قصور پزشکی در اداره کل پزشکی قانونی استان داشتیم که از این تعداد ۵ مورد محکوم و ۹ مورد نیز تبرئه شدند.


این مسئول همچنین از کاهش کاهش ۱۷ درصدی مراجعین نزاع در پزشکی قانونی استان طی ۳ ماه نخست امسال خبر داد و افزود: در این مدت ۳ هزار و ۶۳۱ نفر به دلیل نزاع به پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این عدد سیر کاهشی را به نسبت مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.


وی گفت:  از مجموع ۳۶۳۱ نفر  تعداد  ۱۰۹۸ زن و ۲۵۳۳ مرد به دلیل  نزاع به اداره کل  پزشکی قانونی استان کرمانشاه مراجعه کردند که مجموع این عدد در سال گذشته ۴۳۹۳ نفر و شامل ۱۳۳۶ زن و ۳۰۵۷ مرد بوده است.


مدیر کل پزشکی قانونی استان کرمانشاه همچنین به آمار حوادث کار در استان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: ۱۰۵ نفر مجروح و ۱۴ نفر کشته حاصل حوادث کار سه ماهه ابتدای سال ۱۳۹۵ در استان است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب کاهش و افزایش دارند.


کمالی افزود: طی سه ماهه نخست امسال ۱۰۵ نفر که شامل ۲ زن و ۱۰۳ مرد بودند بر اثر حوادث کاری در استان زخمی شدند و این درحالی است که این ارقام در مدت مشابه از سال ۱۳۹۴ رقمی برابر با ۱۵۹ نفر و مشتمل بر ۳ زن و ۱۵۶ مرد بود که بیانگر کاهشی ۳۴ درصدی است.


وی گفت: در همین مدت از سال جاری نیز ۱۴ مرد بر اثر حوادث کار در استان کشته شدند که این آمار طی سه ماهه نخست سال قبل ۱۲ نفر بود که متاسفانه شاهد افزایش آن طی امسال هستیم.

منبع : مهر


خبر های مشابه کشته شدن ۱۴ نفر در حوادث کار استان کرمانشاه

کاهش ۲۷ درصدی مرگ افراد در حوادث کار سیستان و بلوچستان

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان، رضا عبدی اظهار …

۳۰ کارگاه ناایمن ساختمانی در مازندران پلمب شد

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش ، کامران اصغری اظهار داشت: هر ساله شاهد کاهش حوادث ناشی از کار در استان …

حوادث کار در مازندران ۸۱ قربانی گرفت

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش ، علی عباسی صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در سال ۹۶ تعداد …

حوادث ناشی از کارعلیرغم رشد جمعیت کارگری ثابت ماند/فوت ۸۴۲ کارگر

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملعلی مظفری در گفتگو با با اشاره به آمار حوادث ناشی از کار در سال گذشته گفت: …

آخرین اخبار و مقالات