استرالیا خواستار افزایش فشار بر ایران و روسیه شد

استرالیا خواستار افزایش فشار بر ایران و روسیه شد
بازدید 65 زمان 2017/04/06 کد خبر 5663

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی؛«جولی بیشاپ»، وزیر خارجه استرالی در مصاحبه‌ای با رادیو ای‌بی‌سی گفت: «در صورتی که …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی؛«جولی بیشاپ»، وزیر خارجه استرالی در مصاحبه‌ای با رادیو ای‌بی‌سی گفت: «در صورتی که واقعا رژیم اسد مسئول انجام این حملات شیمیایی باشد، آنها (ایران و روسیه) بایستی جلوی انجام چنین اقداماتی را بگیرند.»

رسانه‌های خبری روز سه‌شنبه گزارش دادند انتشار عوامل شیمیایی در منطقه «خان شیخون» در  استان ادلب در شمال غرب سوریه جان دست‌کم ۶۰ نفر را گرفته است.  

مقام‌های کشورهای غربی، دولت بشار اسد را به انجام حمله شیمیایی در این منطقه متهم کرده‌اند. دمشق این اتهامات را قاطعانه رد کرده است.  

دولت سوریه در سال ۲۰۱۴ زرادخانۀ تسلیحات شیمیایی خود را به نمایندگان سازمان ملل و سازمان منع تسلیحات شیمیایی تحویل داد.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری با پادشاه اردن، دولت بشار است را مقصر این حمله عنوان کرد و گفت که این حمله «از بسیاری خطوط عبور کرده است.»

جولی‌ بیشاپ گفت: «ایالات متحده این را کاملاً روشن کرده که نباید اجازه داد استفاده هراس‌آور از سلاح‌های شیمیایی ادامه پیدا کند. اگر این رژیم اسد است که چنانکه خیلی‌ها ادعا کرده‌اند مسئول انجام این حملات است، اولین گام‌ها بایستی فشار بر حامیان رژیم – یعنی ایران و روسیه – باشد تا جلوی این اقدامات رژیم اسد را بگیرند.»

وزیر خارجه استرالیا در بخش دیگری از این مصاحبه به موضوع چرخش مواضع آمریکا در قبال بشار اسد پرداخت و گفت که معتقد است که رئیس‌جمهور سوریه بایستی بخشی از راه‌حل‌ها در سوریه باشد.

او گفت: «اینکه ‘اسد باید برود’ موضعی بود که عده‌ای از متحدان ایالات متحده قبل از هر گونه بحث درباره راه حل سیاسی اتخاذ کردند.»

بیشاپ اضافه کرد: «استرالیا این دیدگاه را نداشت. نگاه ما به اوضاع میدانی بود و اینکه اسد از حمایت روسیه و ایران برخوردار است و ما بایستی به عنوان بخشی از راه حل سیاسی او را با انتقال سیاسی از قدرت خارج کنیم.»

وزیر خارجه استرالیا تصریح کرد: «بایستی داعش را شکست داد، اما جنگ داخلی سوریه راه حل نظامی ندارد، بنابراین، دیدگاه ما همیشه این بوده است که اسد بایستی بخشی از راه حل باشد.»

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه استرالیا خواستار افزایش فشار بر ایران و روسیه شد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات