پادشاه عربستان به «می» نشان افتخار داد

پادشاه عربستان به «می» نشان افتخار داد
بازدید 82 زمان 2017/04/06 کد خبر 5667

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، پادشاه عربستان صبح روز چهارشنبه رسما از نخست وزیر انگلیس در ریاض، پایتخت …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، پادشاه عربستان صبح روز چهارشنبه رسما از نخست وزیر انگلیس در ریاض، پایتخت عربستان سعودی استقبال کرد.
خبرگزاری عربستان (واس) گزارش داد، ملک سلمان طی مراسمی رسمی از ترزا می و هیأت همراه وی در کاخ «الیمامه» در شهر ریاض استقبال کرد.

در این دیدار، سلمان به نخست‌وزیر انگلستان نشان افتخار اعطا کرد.
خانم می بعد سفری که به اردن داشت، روز گذشته سه شنبه در رأس هیأتی بلند پایه وارد عربستان سعودی شد.

طی این دیدار، مقاماتی از عربستان از جمله امیر منطقه ریاض، فرمانده گارد ملی و «محمد بن نواف بن عبدالعزیز»، سفیر عربستان در انگلیس و شماری از امیران و مقامات سعودی در این مراسم حضور داشتند.

این اولین سفر خانم ترزا می به عربستان سعودی بعد از تصدی منصب نخست وزیری انگلیس به شمار می‌رود.

نخست وزیر انگلیس در بدو ورود خود به ریاض در دو نشست جداگانه‌ با «محمد بن سلمان» وزیر دفاع و جانشین ولی عهد عربستان و «خالد الفالح» وزیر نیرو و صنعت و منابع طبیعی این کشور دیدار کرد.

به گزارش «واس»، خانم می در سفر خود به عربستان، در خصوص راه‌های تقویت روابط راهبردی مشترکی در همه زمینه‌ها، از جمله مقابله با تروریسم و همکاری نظامی با طرف سعودی به بحث و تبادل آرا پرداخته است.

انگلستان بزرگترین صادر کننده تسلیحات و مهمات به عربستان سعودی بوده که از آن‌ها در جنگ علیه مردم یمن استفاده می‌کند. ارزش قرارداد فروش این تسلیحات به چندین میلیون دلار می‌رسد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه پادشاه عربستان به «می» نشان افتخار داد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات