گفت‌وگوی ترامپ و ملک سلمان درباره حمله نظامی آمریکا به سوریه

گفت‌وگوی ترامپ و ملک سلمان درباره حمله نظامی آمریکا به سوریه
بازدید 51 زمان 2017/04/08 کد خبر 5695

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا و «سلمان بن‌عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی، جمعه‌شب درباره سوریه …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا و «سلمان بن‌عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی، جمعه‌شب درباره سوریه گفت‌وگو کردند.

براین اساس، دونالد ترامپ در این گفت‌وگو، جزئیات حمله موشکی بامداد جمعه آمریکا علیه اهداف نظامی سوریه را به اطلاع ملک سلمان رساند.

پادشاه سعودی نیز با توضیف کردن این تجاوز نظامی آمریکا به «تصمیمی شجاعانه»، مدعی شد که این اقدام نظام به نفع منطقه و جهان بود.

ترامپ و ملک سلمان همچنین درباره روابط دوجانبه عربستان و آمریکا و نیز پاره‌ای از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کردند.

رسانه‌های خبری، بامداد جمعه از حمله موشکی غافلگیرانه آمریکا به پایگاهی هوایی در نزدیکی استان حمص سوریه خبر دادند. این حمله به بهانه سناریوی شیمیایی روز سه‌شنبه استان ادلب صورت گرفته که موتور تبلیغاتی و رسانه‌ای غرب انگشت اتهام آن را در روزهای گذشته به سمت دولت سوریه نشانه رفته است. رژیم‌های مرتجع عربی، که جنگی ویرانگر علیه یمن را به راه انداخته‌اند، از این مداخله نظامی آمریکا در سوریه استقبال کردند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه گفت‌وگوی ترامپ و ملک سلمان درباره حمله نظامی آمریکا به سوریه

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات