ارتش با کدام سلاح پرواز پهپادهای متخاصم را مختل می‌کند؟

ارتش با کدام سلاح پرواز پهپادهای متخاصم را مختل می‌کند؟
بازدید 569 زمان 2017/04/12 کد خبر 5835

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، با پیشرفت تکنولوژی در عرصه‌های نظامی و دفاعی سامانه‌های پهپادی از جایگاه ویژه‌ای …


ارتش با کدام سلاح پرواز پهپادهای متخاصم را مختل می‌کند؟

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، با پیشرفت تکنولوژی در عرصه‌های نظامی و دفاعی سامانه‌های پهپادی از جایگاه ویژه‌ای در منازعات و افزایش توانمندی ارتش ها برخوردار شده اند. از اینرو مقابله با پهپادها نیز مورد توجه کارشناسان نظامی قرار گرفته و امروز برای بسیاری از قدرت ها نیز به مسئله ای دشوار و چالش برانگیز تبدیل شده است. چراکه این سامانه ها در حوزه‌های مختلف آفندی، پدافندی، اطلاعاتی و شناسایی از قابلیت‌های منحصربفردی برخوردارند.

سامانه اخلالگر ضد پهپاد نزاجا یکی از دستاوردهای این نیرو در حوزه مقابله با سامانه های پهپادی در مسافت‌های دور و نزدیک است که در جریان رزمایش بزرگ محمد رسول الله (ص) ۴ نیروی زمینی ارتش رونمایی و مورد تست عملیاتی قرار گرفت.
 
این سامانه که توانایی لازم را جهت شناسایی پهپادها و هلی شات های متخاصم دارد، قادر است هواگردهای سبک متجاوز را تا شعاع سه کیلومتری شناسایی و برخی از انواع آن را مورد انهدام قرار دهد و برخی دیگر را که به لحاظ نوع کارکرد متفاوت هستند، هدایت کرده و بر روی زمین بنشاند.

امیر زواره‌ای رییس سازمان جهادخودکفایی نزاجا با اشاره به قابلیت‌های این سامانه گفت: جمر اخلالگر ضد پهپاد به صورت منظومه ای و شبکه ای از کمترین شعاع عملیاتی تا بیشترین فواصل کار خود را انجام می‌دهند.
 
براساس این گزارش از دیگر مزایای این سامانه برخورداری از وزن کم و قابلیت حمل آسان آن توسط فرد کاربر در صحنه منازعه است.
 
سامانه اخلالگر ضد پهپاد به محض روئیت پهپادها با اجرای عملیات جمینگ، ارتباط پهپاد را با مراکز فرماندهی مختل کرده و باعث انحراف در مسیر پروازی آن می شود، همچنین این سامانه قادر است در هدایت هلی‌شات‌ها اخلال ایجاد کرده و در صورت لزوم آنها را سالم روی زمین بنشاند.
 

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ارتش با کدام سلاح پرواز پهپادهای متخاصم را مختل می‌کند؟

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات