تحریم ایران و روسیه به بهانه حمایت از سوریه بیشتر به طنز هجو شبیه است/جامعه بین الملل باید آمریکا را وادار به اجرای قانون کنند

تحریم ایران و روسیه به بهانه حمایت از سوریه بیشتر به طنز هجو شبیه است/جامعه بین الملل باید آمریکا را وادار به اجرای قانون کنند
بازدید 511 زمان 2017/04/12 کد خبر 5849

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، مرتضی صفاری نطنزی با اشاره به برنامه ریزی دولت ترامپ برای اعمال تحریم …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، مرتضی صفاری نطنزی با اشاره به برنامه ریزی دولت ترامپ برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران و روسیه به علت حمایت از سوریه، گفت: به طورحتم اقدامات اخیر آمریکا در حمله موشکی به سوریه، نقش آشکار حقوق بین الملل است و کشورهای بین المللی باید نسبت به این اقدامات واکنش نشان دهند.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اغلب کشورهای اروپایی به رویکرد و نقض قوانین بین المللی در مورد سوریه از سوی آمریکا اذعان کرده اند و این مسئله قطعا باید از سوی ایران، روسیه و کشورهای دیگر مورد پیگیری قرار گیرد.

وی افزود: در شرایط کنونی فشار بین المللی موجب می شود که آمریکا عملا وادار به اجرای تعهدات بین المللی خود شود و این مسئله به کاهش تنش های بین المللی می انجامد.

صفاری نطنزی ادامه داد: در شرایط کنونی دیگر دوران یکجانبه گرایی آمریکا در عرصه بین المللی و منطقه گذشته است و سیاست آمریکا در عرصه بین المللی باید با محدودیت روبه رو شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: به طورحتم اقدام آمریکا برای تحریم روسیه و ایران در بحث بحران سوریه مانند طنز و جوک است، زیرا آمریکا با این اقدامات نمی تواند دو بازیگر اصلی بحران سوریه را تضعیف کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: به نظر من درصد تقابل ایران و روسیه با آمریکا در سوریه بسیار ضعیف است و دراین عرصه باید اقدامات سیاسی در عرصه بین الملل صورت گیرد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد رئیس‌جمهور کشورش در حال بررسی تحریم‌های جدید علیه روسیه و ایران به دلیل حمایت آنان از سوریه است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه تحریم ایران و روسیه به بهانه حمایت از سوریه بیشتر به طنز هجو شبیه است/جامعه بین الملل باید آمریکا را وادار به اجرای قانون کنند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات