آزمایش موشکی کره شمالی شکست خورد

آزمایش موشکی کره شمالی شکست خورد
بازدید 151 زمان 2017/04/16 کد خبر 5976

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی؛ خبرگزاری فرانسه در خبری فوری اعلام کرد: کره شمالی در پرتاب و آزمایش …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی؛ خبرگزاری فرانسه در خبری فوری اعلام کرد: کره شمالی در پرتاب و آزمایش نوعی جدیدی از موشک های بالستیک خود شکست خورده است.

این خبرگزاری به جزئیات بیشتر این خبر هیچ اشاره ای نکرده است. این خبر درحالی منتشر می شود که پیونگ یانگ روز شنبه در جریان رژه بزرگ ارتش که به طور زنده از تلویزیون این کشور پخش می شد، از یک فروند موشک جدید بالستیک قاره پیما موسوم به «آی سی بی ام» رونمایی کرد.

البته کره شمالی دارای موشک های قاره پیمای بالستیک «کی ان ـ ۰۸» و «کی ان ـ ۱۴» می باشد اما موشک مذکور از نوع جدید به حساب می آید و مدل آن نشان می دهد که بزرگتر از موشک های قبلی قاره پیمای این کشور است.

یک فروند موشک میان برد بالستیک «آی آر بی ام» که کره شمالی آن را «پوک گوک سونگ ـ ۲» می نامد و نام دیگرش «کی ان ـ ۱۵» است نیز در این رژه به نمایش گذاشته شد.

کره شمالی در ماه فوریه امسال یک فروند از همین موشک را مورد آزمایش قرار داد که پس از طی مسافتی در حدود ۵۰۰ کیلومتر در آبهای دریای شرقی ژاپن فرود آمد.

از دیگر تجهیزات موشکی کره شمالی که در مراسم رژه رونمایی شد می توان به موشک های زمین به زمین «کی ان ـ ۰۶»، موشک های «اسکاد یی آر» و همچنین موشک های پرتابی از روی کشتی و «راکت های ۳۰۰ میلیمتری» اشاره کرد.
 

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه آزمایش موشکی کره شمالی شکست خورد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات