الحاق ناو موشک انداز “سپر” به ناوگان شمال نداجا در آینده نزدیک

الحاق ناو موشک انداز “سپر” به ناوگان شمال نداجا در آینده نزدیک
بازدید 156 زمان 2017/04/16 کد خبر 5982

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش در اولین حضور خود در سواحل …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش در اولین حضور خود در سواحل مکران طی سال جدید در جمع کارکنان منطقه دوم ولایت جاسک طی سخنانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ابتدای سال جدید گفت: امروز علیرغم وجود ناامنیها در اطراف کشور، شاهد یک امنیت پایدار در کشورمان هستیم و علت آن هم بهرمندی از نیروهای مسلح قوی و آماده به کار است.

 وی افزود: نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران سهم بسزایی در برقراری این امنیت دارد به نحویی که اگر خوب تجزیه و تحلیل شود متوجه میشویم امنیت و آرامش امروز در تنگه هرمز، شمال خلیج فارس، دریای عمان، اقیانوس هند، خلیج عدن و تنگه باب المندب که محل تردد کشتیهای تجاری و نفتکش ماست حاصل کار و تلاش شما دریادلان در این نیروی راهبردی است که تاکنون توانستهاید گامهای مؤثری در راستای حفاظت از اقتصاد این مرز و بوم بردارید.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطر نشان کرد: اگر در سواحل مکران به لطف خداوند و به پشتوانه حضور ارزشمند نیروهای مسلح بویژه نیروی دریایی راهبردی ارتش که در سرتاسر این سواحل حضور دارد امنیت کامل داریم آن هم در این برهه زمانی که بواسطه حضور نامشروع استکبار جهانی که ریشه تمام ناامنی هاست شاهد بحرانهای متعدد در شرق و غرب کشور هستیم بایستی شکرگذار خداوند باشیم و بدانیم که یک زمانی این اقتدار را نداشتیم و امروز چنان مقتدرانه حضور داریم که هیچ شناور بیگانهای از دید پایگاههای دریایی ما پنهان نمیماند.

دریادار سیاری در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ابتدای سال پیرامون پیشرفتهای نظامی کشور، اظهار داشت: کشور ما در اوایل انقلاب هیچ تجهیزاتی نداشته و به بیگانگان وابسته تام بود اما امروز به جایگاهی رسیدهایم که سینه سپر میکنیم و تجهیزات مورد نیازمان را میسازیم. ما هم با توکل به خداوند این اطمینان را به ملت شریف ایران میدهیم که در نیروی دریایی راهبردی ارتش برای تأمین تجهیزاتمان دست نیاز به سوی هیچکس دراز نخواهیم کرد.

 وی گفت: پس از ابلاغ تدبیر فرماندهی معظم کل قوا در سال ۱۳۷۸ مبنی بر لزوم ساخت ناو موشک انداز اولین ناو ما تحت عنوان پیکان در سال ۱۳۸۲ به ناوگان شمال ملحق شد، سال ۸۵ ناو جوشن و سال ۸۸ ناو درفش را به آب انداختیم. در سال ۹۳ ناوشکن دماوند رونمایی شد و در آینده بسیار نزدیک طی سال جاری آئین الحاق ناو موشک انداز «سپر» را به ناوگان شمال نیروی دریایی راهبردی ارتش برگزار می‌کنیم و به همین ترتیب ساخت و سازها در یگان‌های جنوبی ما اجرا شده و خواهد شد.

 فرمانده نیروی دریایی ارتش تمامی این دستاوردها را به عنوان عملکرد مطلوب نیروی دریایی راهبردی ارتش در راستای رضایتمندی فرماندهی معظم کل قوا در حوزه پیشرفتهای نظامی کشور برشمرد و تصریح کرد: خوشبختانه این نیرو اقدامات شایان توجهی در خصوص اجرایی شدن تدابیر معظم له با موضوع شعار سال جاری یعنی «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» انجام میدهد چرا که در بحث ساخت و سازها وقتی شروع به ساخت یک یگان شناور و یا سایر تجهیزات اعم از موج شکن، تأسیسات اداری، اسکله و … میکنیم خیلی از نفرات، دانشگاهها و شرکتهای دانش بنیان را پای کار میآوریم که حاصل آن توجه به ظرفیتهای درونی، تولید داخلی و اعتماد به جوانان می‌شود.

در پایان تعدادی از کارکنان پایور و وظیفه نیروی منطقه دوم دریایی جاسک توسط امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش تقدیر شد.

 گفتنی است دریادار سیاری در ادامه حضور خود در این منطقه تمامی پروژههای در حال ساخت را مورد بازدید و ارزیابی قرار داد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه الحاق ناو موشک انداز “سپر” به ناوگان شمال نداجا در آینده نزدیک

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات