فاجعه امنیتی با هک کردن اسکنرهای اثرانگشت موبایل‌ها

فاجعه امنیتی با هک کردن اسکنرهای اثرانگشت موبایل‌ها
بازدید 114 زمان 2017/04/16 کد خبر 5996

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، این طرح‌های پرینت شده از ویژگی‌های اثر انگشت واقعی انسان برخوردار است و …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، این طرح‌های پرینت شده از ویژگی‌های اثر انگشت واقعی انسان برخوردار است و بنابراین برای باز کردن قفل گوشی‌ها قابل استفاده هستند. پژوهشگران از این پرینت‌ها برای فریب دادن حسگرهای اثر انگشت گوشی‌های هوشمند مختلف استفاده کرده‌اند.

این پرینت‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که حاوی ویژگی‌های بیومتریک اختصاصی اثرانگشت هر کاربر باشند. اگر چه استفاده از این روش مستلزم تهیه نسخه چاپی دقیقی از اثر انگشت افراد است و تنها هکرهای حرفه‌ای می‌توانند روش مذکور را به‌کار بگیرند، اما چنین تحولی نشان‌دهنده ضعف تمهیدات امنیتی به‌کار گرفته شده در تلفن‌های همراه است. محققان می‌گویند ابعاد کوچک حسگرهای اثر انگشت باعث می‌شود آنها به جای بررسی کل ویژگی‌های انگشت هر فرد، به بررسی بخش‌های محدودی از این ویژگی‌ها قناعت کنند و در نتیجه فریب دادن این اسکنرها ممکن است.

اسکنرهای اثر انگشت گوشی در زمان ثبت اثرانگشت مالک گوشی آن را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم می‌کنند تا صرف‌نظر از شیوه قرارگیری انگشت بر روی نمایشگر شناسایی آن به سادگی ممکن شود. حالا همین مساله به نقطه ضعف این اسکنرها مبدل شده است.دقت این روش هک فعلا از ۲۵ تا ۶۵ درصد در نوسان است و می‌توان با استفاده از یک پایگاه داده بزرگ از اثر انگشت افراد مختلف و ترکیب بخش‌های مختلف آنها با هم برای نفوذ به گوشی‌های هوشمند اقدام کرد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه فاجعه امنیتی با هک کردن اسکنرهای اثرانگشت موبایل‌ها

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات